Nelíbí se vám výběr chytrých hodinek? S trochou píle si můžete vyrobit vlastní

vlastni vyrobene chytre hodinky

Trh s chytrými hodinkami stále roste, jak ukázaly nedávné výsledky z prvního kvartálu. Nicméně ne každému se líbí výběr. Produktový designér Samson March byl právě v této skupině. A než aby si koupil produkt, se kterým není stoprocentně spokojený, tak si radši chytré hodinky vyrobil. A to kompletně od nuly. A navíc se podělil o kompletní dokumentaci, takže si je může každý vyrobit doma.

Výroba vlastních hodinek není jednoduchá. Výsledek ale stojí za to

Přiznáme, že možná bude potřeba trochu více, než jen píle. K výrobě chytrých hodinek potřebujete 3D tiskárnu, jednotlivé součástky, pájku a i kousek toho programování. Samson March zveřejnil kompletní dokumentaci, ve které naleznete, co přesně udělat, aby hodinky fungovaly a zároveň dodal i vlastní software. Dokonce si vyrobil i vlastní nabíječku, která designově ladí s hodinkami.

Vlastni chytre hodinky design

To, že už na první pohled vypadají “profesionálně” je i díky tomu, že March pracuje zároveň jako inženýr a produktový designér. Mohl si tak sám vytvořit design a přizpůsobit software i hardware. A hlavně je to vše funkční. Nabíjení hodinek trvá cca dvě a půl hodiny, poté vydrží až sedm dní na nabití. Prozatím zobrazí čas a dokážou se propojit s telefonem a ukazovat notifikace. Dokážou i reagovat na pohyb, pootočením zápěstí se rozsvítí displej.

To je rozhodně úctyhodné, jak už jsme psali výše, hodinky si můžete vytvořit také. Všechny detaily March zveřejnil na GitHubu.

Jak se vám líbí nápad tohoto designéra? Chtěli byste si vyrobit vlastní hodinky?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)