Menu

Interní dokument ukazuje, jak se Apple bojí Androidu

Interní dokument firmy Apple, který byl použit jako důkaz během probíhajícího patentového soudního sporu, ukazuje, jak se zaměstnanci z obchodního oddělení firmy obávají propadu prodeje iPhonů kvůli rostoucí kvalitě hardware a služeb konkurenční platformy. Dokument, vytvořený obchodním oddělením společnosti, samozřejmě nebyl určen očím veřejnosti, nicméně byl vytažen na světlo během křížového výslechu senior viceprezidenta Phila Schillera.

Senior viceprezident Apple Phil Schiller

Senior viceprezident Apple Phil Schiller

Co se v listině píše? Posuďte sami, jak “jablečný gigant” údajně vnímá svou pozici:

  • Interně Apple uznává, že hardware a ekosystém Google Android začíná dohánět iPhone. “Vyzyvatelé výrazně zlepšili svůj hardware a v některých směrech i svůj ekosystém,” uvádí se v dokumentu.
  • Největší nárůst prodejů zaznamenávají zařízení s velkou obrazovkou, nebo naopak ze segmentu levných zařízení, zatímco segment, do kterého spadá iPhone, tedy “malý” ale drahý telefon, se propadá. To by jistě vysvětlovalo zvěsti, podle kterých se Apple již příští měsíc chystá zahájit výrobu iPhone s velkým displejem.
Interní dokument ukazuje, jak se Apple bojí Androidu

Interní dokument ukazuje, jak se Apple bojí Androidu

  • Zatímco Apple je znám svým výrazným marketingem, je v reklamě vytlačován konkurenty, jako je Samsung. Dokument tvrdí, že výrobci zařízení s Androidem, operátoři a prodejci utrácejí až “obscénní” množství peněz na reklamu. Kritiky se také dočkala praxe, kdy operátoři “tlačí” produkty s Androidem zákazníkům za zvýhodněných podmínek.
  • Apple začal být počátkem roku 2013 natolik nespokojen se svou propagací, že změnil reklamní agenturu Media Arts Lab, se kterou spolupracoval od roku 1997. Tento krok nebyl velkým překvapením – loni v létě agentura Bloomberg uvedla, že výkonný ředitel Media Arts Labs byl frustrován nedostatkem pozornosti během jejich jednání se Schillerem, který od roku 2011 (po smrti Steva Jobse) v Apple vede marketing a vedl jednání.

Schiller odpověděl na otázky týkající se dokumentu, prohlásil, že s mnohými pasážemi nesouhlasí, a že uvedený text nepředstavuje politiku Apple.

Zdroje: Business Insider.

 

Komentáře

Michael D.

Michael D.

11.4.2014 9:36

iPhone 6 se 6 palcovým displejem.:-D

Tomáš

Tomáš

11.4.2014 10:37

“Největší nárůst prodejů zaznamenávají zařízení s velkou obrazovkou, nebo naopak ze segmentu levných zařízení, zatímco segment, do kterého spadá iPhone, tedy „malý“ ale drahý telefon, se propadá.”
To jsou mi věci… Malý předražený krám se neprodává? To je divné… :D

whiteshark

whiteshark

11.4.2014 10:51

Přesně kdo by si tu hnidu koupil

freddy158158

freddy158158

z aplikace
11.4.2014 11:02

jablkarum zase povyrostly prsty co? :-P

Korzar

z aplikace
11.4.2014 14:42

To nieje žiaden krám. Súhlasím že je predražený, ale nechápem tieto detské výkriky … Kto sa nepotrebuje stále hrať s nastaveniami experimentovať s firmvérom a má na to nech si ho kúpi.

DoMiNo

z aplikace
11.4.2014 18:50

už dávno sem přestal porovnávat nakousnuty jablka a zelený roboty. postupně i Samsung u mě přestal být oblíbený se svými modely a celkovou filosofii… zajímá mě android a Apple neřešim. teda do te doby,dokud mi to někdo nezačne cpát horem dolem, jak je úžasnej. na to sem vysazenej pak:-)

Juraj Gagarin

Juraj Gagarin

11.4.2014 18:55

Tady si zase Goggle se Samsungem lzou do kapsy. Tomu muze verit jen zaryty odpurce Applu

Michal

Michal

12.4.2014 0:03

Tady si nelže Google nebo Samsung do kapsy. Tady si Apple přiznává pravdu, i když to mělo být tajný.

Drobekus

Drobekus

z aplikace
12.4.2014 2:26

no kdyby tam nebyly ty datumy tak reknu ze je to tak 2-3 roky stary clanek. Ale ono Applu vzdycky vsechno dlouho trva. Muj osobni nazor je ten ze pokud neudelaji neco velice rychle tak dopadne jako Nokia.

Martin

Martin

12.4.2014 8:50

Applu to přeji aby se udržel.

jaryn

jaryn

12.4.2014 11:53

zatloukat ! zatloukat ! zatloukat ! to by bylo hodne blby, kdyby s temi pasazemi nekdo z jablecne firmy i jen z 1% souhlasil…

uni

uni

13.4.2014 8:52

Drobekus: Apple to netrvá, on věci dotahuje do konce:) Např. v “PC” oblasti je obvykle tak o půl roku napřed, ale i déle.

RSS (komentáře k článku)