Instalace betaverze Androidu pro OnePlus? Poradíme, jak na to…

instalace betaverze Androidu pro OnePlus

Máte telefon OnePlus a chcete v něm mít ten nejnovější systém, který je od výrobce k dispozici? Možná to ani nevíte, ale nadstavby Oxygen OS (verze Androidu pro OnePlus telefony) jsou snadno přístupné všem uživatelům i v betaverzi. Tedy v pracovní verzi, ve které výrobce testuje novinky, opravy, nové vychytávky a často v ní implementuje i úplně nový Android. Do svého smartphonu této čínské značky si ji můžete jednoduše stáhnout, nainstalovat a vyzkoušet ještě dřív, než by k vám dorazila finální verze. Jestli vás instalace betaverze Androidu pro OnePlus telefon zajímá, poradíme vám s instalací v následujícím návodu. Neboje se, je to jednoduché…

Co budete potřebovat:

  • telefon OnePlus (logicky)
  • připojení k WiFi
  • asi 20 minut času

Upozornění

I když instalace betaverze běžně zachovává v přístroji vaše data, doporučujeme mít je zálohovaná. V případě následného přechodu na plnohodnotnou verzi mějte na paměti, že by šlo o “čistou instalaci”, došlo by tedy ke smazání dat. Instalace betaverze je také dostupná pouze pro odblokované přístroje. Pokud náhodou máte blokovanou verzi, například od jednoho z operátorů, máte smůlu.

1. Stažení Oxygen OS betaverze z webu OnePlus

Prvním krokem pochopitelně bude stažení instalačního souboru. Díky vstřícnosti výrobce a jeho práci s aktualizacemi Oxygen OS, kterým mimochodem firma věnuje úctyhodnou pozornost i u starších modelů, najdeme všechny verze na jednom místě na webu. Na stránce konkrétního modelu máte na výběr mezi Official Build a Beta Build. Vás v tento moment samozřejmě zajímá možnost druhá. Na kartě betaverze stačí kliknout na DOWNLOAD. Pokud u požadovaného modelu Beta Build nevidíte, není bohužel k dispozici. Pravděpodobně z důvodu ukončení aktualizací pro konkrétní telefon.

Tip

Betaverzi z webu stahujte přímo na přístroji, na kterém ji chcete instalovat. Vyhnete se nutnosti přenášení souboru. Dejte si také pozor na to, abyste opravdu stahovali verzi pro váš konkrétní model.

2. Přesun instalačního souboru do kořenové složky

Jakmile máte soubor stažený, je nutné jej přesunout do tzv. kořenové složky systému. Zjednodušeně řečeno je to ta, která “leží” nad všemi ostatními. Jedině odtud se dá následná instalace provést. Stažený soubor tam dostanete následovně:

  • otevřete si Správce souborů (pokud máte na správu jinou aplikaci, postupujte dle svých zvyklostí)
  • klepněte na složku se staženými soubory
  • najděte soubor pojmenovaný ve stylu “OnePlus5Oxygen_23…”
  • podržte prst na souboru a následně vlevo zaškrtněte boxík pro výběr
  • klepněte na tři tečky vpravo nahoře a vyberte “Vyjmout”
  • ve výběru cílového místa klepněte na Vnitřní paměť (jsou k vidění složky jako Alarms, Android, DCIM atd.) a tam dejte “Vložit”

3. Finální instalace betaverze Androidu/Oxygen OS

Jakmile máte instalační soubor v kořenové složce, je pro systém Oxygen OS viditelný a dostupný pro instalaci. Přejděte do Nastavení a tam vyberte možnost Aktualizace systému (od verze Android 9 se tato možnost ukrývá ještě za volbou Systém). Na obrazovce nyní vidíte aktuální verzi a pravděpodobně také zprávu o tom, že žádný další update není k dispozici. To je v pořádku, vás zajímá ozubené kolečko vpravo nahoře, pod kterým se ukrývá možnost Místní upgrade.

Pokud jste předtím postupovali správně, po klepnutí na tuto položku se vám zobrazí dostupná verze (pokud jich v kořenové složce samozřejmě nemáte víc) k instalaci. Klepnutím na soubor zahájíte instalaci! Telefon se vás pro jistotu zeptá, zda chcete tuto verzi skutečně použít. Pokud jste si to v průběhu náhodou nerozmysleli, tuto možnost samozřejmě potvrďte. Telefon automaticky spustí restart a instalaci, která může trvat i přes deset minut.

Úspěšnou instalaci betaverze Oxygen OS do vašeho OnePlus zařízení si můžete ověřit v Nastavení pod položkou Informace o telefonu. Ta vám ukáže aktuální verzi jak samotného Androidu, tak i Oxygen OS. U druhého jmenovaného byste měli vidět slovo “beta”. Ať už vás instalace betaverze Androidu pro OnePlus lákala z jakéhokoli důvodu, věříme, že se vám vydaří.

Povedlo se? Proč jste betaverzi instalovali?

Zdroj: authority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)