Další aktualizace pro Huawei? Američané prý prodlouží výjimku

výjimka pro Huawei

Čínská společnost Huawei pravděpodobně dostane další výjimku pro použití hardware a software od amerických firem. Po kauze s nedostatečným zabezpečením dat a prvků strategické infrastruktury potrestalo firmu Ministerstvo obchodu USA zákazem používání programového i fyzického vybavení od tamních společností do jejích přístrojů. To se mimo jiné pochopitelně týká také systému Android a dalších důležitých prvků od Google, který v USA sídlí. Spojené státy zatím ovšem k tvrdé restrikci nepřistoupily a neustále jen posouvají platnost ultimáta. Současná výjimka pro Huawei má končit 18. listopadu, ale opět to vypadá na další prodloužení.

huawei nova 5t predstaveni

Podle zdrojů serveru Politico bude prodloužena o dalších šest měsíců. V praxi to znamená, že bude čínská firma nadále schopna s těmi americkými omezeně obchodovat. Milionů uživatelů Huawei po celém světě se týká zejména informace o tom, zda budou pro současné telefony na trhu dostupné další aktualizace. Vzhledem k tomu, že to bylo předmětem i minulé výjimky, dá se očekávat tento výsledek i u té budoucí. Pokud se informace potvrdí, tato výjimka pro Huawei by tedy měla zajistit aktualizace minimálně do května 2020.

HarmonyOS - budoucnost bez AndroiduHarmonyOS - budoucnost bez Androidu

Pomyslný rozchod Androidu a Huaweii je nadále otevřenou partií. Výsledek bude celosvětově zajímat nejen celé země a početné velkoodběratele telekomunikačních technologií, ale i obyčejné koncové zákazníky toužící po smartphonech této značky. Stále prodlužovaná výjimka pro Huawei je nejistá i pro samotnou čínskou firmu. Nedávno zveřejnila informaci o tom, že pracuje na vlastním systému. Stejně jako právě Google s Androidem, Apple s iOS či Microsoft s Windows by se chtěla čínská firma vrhnout na trh s vlastním OS. Jejich open source ponese jméno HarmonyOS a kromě chytrých telefonů by měl být schopný ovládat i wearables produkty, televize, prvky ze světa IoT a dokonce i automobily. Huaweii to oznámil na své srpnové vývojářské konferenci.

Sledujete tuto kauzu? Jak podle vás dopadne?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)