Honor 20, 20 Pro a View 20 dostávají i v ČR Magic UI 4.0. Co je nového?

Honor 20 Honor 20 Pro View20 Magic 4.0

Chytré telefony Honor 20, 20 Pro a View 20 v dostávají v těchto dnech aktualizaci na nejnovější verzi Android nadstavby Magic UI 4.0. Společně s ní se mobily dočkají poměrně velkého množství nových vychytávek a funkcí. Kromě bohatšího a integrovanějšího uživatelského prostředí tato nová verze zajistí i plynulejší propojení všech zařízení od Honor. Uživatelé se tak mohou těšit například na funkce Více oken pro snadný multitasking nebo Poznámkový blok s možností skenování a rozpoznání textu k pozdějšímu zkopírování.

Co je nového?

  • Režim „Více oken“. Zobrazí plovoucí okno, ve kterém otevřete hned několik aplikací najednou. Plovoucí okno můžete pohodlně přemístit na vámi vybrané místo nebo ho minimalizovat do plovoucí bubliny pro snadnější přístup později.
  • Plynulejší animace. Vytvářejí plynulejší, jednotnější a vizuálně příjemnější uživatelské prostředí. Animace s delším trváním a vizuálním efektem se zobrazí například když přepínáte mezi alby v Galerii nebo mezi zobrazením roku a měsíce v Kalendáři.
  • Decentní efekty. Napříč celým operačním systémem byly vylepšeny i zdánlivě nepatrné efekty ikon. Například při vypnutí či zapnutí zvuku je přechod vizuální změny obohacen o krátkou animaci.
  • Snadné tvoření videí s efekty a hudbou v Galerii. V Galerii nyní můžete vytvářet video příběhy pomocí přednastavených šablon se speciálními efekty a hudbou na pozadí. Optimalizované funkce vás navedou, jak nejlépe výsledné video poskládat a editovat.
  • Funkce „Propojení obrazovek“. Tato vychytávka umožňuje několika vašim zařízením spolupracovat najednou. Obrazovku chytrého telefonu tak můžete zrcadlit na svém notebooku. Ušetříte čas a zvýšíte produktivitu, protože ve stejný čas můžete zobrazit až tři obrazovky vašich zařízení (propojení funguje s notebooky pouze od výrobce HONOR a HUAWEI s PC Manager verzí 11 a novější). V režimu „Nerušit“ se příchozí zprávy a hovory budou zobrazovat pouze na vašem chytrém telefonu.
  • Poznámkový blok s možností uzamknutí. Poznámkový blok nyní podporuje úpravu poznámek z několika zařízení současně. Můžete například vložit fotografii z telefonu do poznámky upravované v tabletu. Navíc je tu i super možnost skenování a rozpoznání textu k pozdějšímu zkopírování. Navíc si můžete uzamknout svoji poznámku pod heslem.
  • Zastřené náhledy aplikací. Náhledy nedávno navštívených aplikací se zobrazí rozmazaně nebo budou skryté po zámkem tak, aby jejich data nebyla nechtěně odhalena.
  • Funkce „Soukromí sdílených fotografií“. Tato vychytávka vám umožní odebrat ze souboru fotografie místo, čas a další informace o zařízení ještě před tím, než se ji rozhodnete sdílet.

Magic UI ve verzi 4.0 byste měli mít pro telefony Honor 20, 20 Pro a View 20 k dispozici už i v ČR. Po novinkách se tedy mrkněte, případně zkuste aktualizaci provést manuálně.

Jak jste spokojení s prostředím Magic UI?

Zdroj: TZ Honor

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)