Hodinky Pebble budou podporovány minimálně do konce roku 2017

hodinky-pebble-budou-podporovany_ico

Minulý týden jsme informovali, že Fitbit kupuje společnost Pebble za 40 milionů dolarů, což zároveň znamená konec pro firmu s chytrými hodinkami. Podle generálního ředitele Erica Migicovského mají hodinky Pebble fungovat dál, jen neměly dostávat aktualizace a další nové funkce. Tato zpráva pochopitelně zneklidnila uživatele, kteří se náhle ocitli ve stavu nejistoty ohledně osudu svých zařízení. Včera přišlo další upřesnění následujícího dění ohledně softwaru a cloudových služeb.

Uživatelé mohou počítat ještě s roční podporou Uživatelé mohou počítat ještě s roční podporou

Vývojář Jon Barlow na oficiálním blogu uvádí, že hodinky budou fungovat přinejmenším do konce roku 2017, přičemž dostupné bude SDK (Software Development Kit – soubor nástrojů pro vývoj software), API (aplikační rozhraní), mobilní aplikace a repozitář s programy. Na oficiálním blogu je uvedeno, že nikdo z čerstvě vytvořeného týmu neusiluje o “zazdění” aktivních zařízení. V provozu tak zůstávají všechny prvky ekosystému Pebble, takže uživatelé mohou nadále využívat všechny funkce hodinek. Nadále jsou prý vítáni vývojáři, kteří budou připravovat nové a aktualizovat stávající aplikace.

Hodinky Pebble dostanou aktualizaci

Prvním plánovaným krokem ze strany vývojářů bude aktualizace sady mobilních aplikací Pebble, která by měla uvolnit jejich závislost na mozaice cloudových služeb. Update by měl přijít během následujících měsíců a mimo jiné zajistí, že hodinky budou použitelné i v případě, že by cloudové služby byly ukončeny.

Nyní bude na řadě vyhodnocení aplikací, které spoléhají na služby třetích stran, jako jsou hlasové poznámky, zprávy, počasí a další. Následně padne rozhodnutí zda, jak dlouho a jakým způsobem je bude společnost udržovat v provozu. O tom, jak bude s těmito programy naloženo, budou vývojáři informovat.

Hodinky Pebble budou podporovány minimálně do konce roku 2017 Hodinky Pebble budou podporovány minimálně do konce roku 2017

V tuto chvíli je tedy jasné, že zákazníci budou moci plnohodnotně využívat své hodinky Pebble přinejmenším do konce roku 2017. Co se bude dít dál, je v tuto chvíli značně nejisté.

Co říkáte na skutečnost, že koupě jedné společnosti jinou může v konečném důsledku znamenat riziko omezení nebo ukončení některých funkcí? Nemáte obavy, že by se něco podobného mohlo odehrát i v segmentu mobilních telefonů?

Zdroje: androidcentral.com, androidauthority.com, developer.pebble.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)