Přes Google Mapy se dají posílat zprávy: K čemu nová funkce je?

google mapy zpravy podniky

Google před malou chvílí představil novinku pro Google Mapy. A to možnost posílat zprávy. Nebojte, z map se nestane další chatovací aplikace. Nová funkce je určena pro komunikaci s podniky, které se zobrazují v Google mapách. Jedná se o alternativu, pokud nechcete podnikům volat.

Zprávy se objevily v Google mapách. Uživatelé můžou komunikovat s podniky

Google usnadňuje komunikaci s podniky. A to přes aplikaci Google Mapy. Jak na Androidu, tak i v iOS verzi se v menu objevila nová funkce. Po aktualizaci budete moct komunikovat s podniky pomocí zpráv. Jde například o obchody nebo restaurace. Například když si chcete rezervovat stůl, nebudete muset volat, ale bude stačit napsat zprávu.

zpravy google mapy

 

Firmy, které budou chtít novou funkci využívat, ji budou muset nejprve aktivovat pomocí aplikace Google My Business, která se bude rozšiřovat do dalších států. Jakmile si podnik novou funkci aktivuje, objeví se v přehledu daného podniku nové tlačítko s možností napsat zprávu. Komunikace následně probíhá v samostatném okně. Nová funkce se může hodit lidem, kteří neradi telefonují, ale i podnikům, kteří můžou mít další způsob, jak komunikovat se svými zákazníky.

Google Maps
Google Maps
Google My Business
Google My Business

Co říkáte na tuto novou funkci. Využijete ji někdy, nebo radši přímo voláte?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)