Záběry z Google kamer či zvonků se konečně zobrazí i na webu

Google Home web kamery zvonky Nest

Společnost Google dodržela svůj velký slib a konečně přináší možnost ovládání a sledování smart home zařízení skrze nástroj Google Home také na webu. Ke stávající stejnojmenné aplikaci tak přibývá nový zajímavý prostor, odkud se bude dát s prvky komunikovat. Nepůjde přitom jen o obyčejné zapínání a vypínání. Společnost sáhla rovnou po největším kalibru do webového prostředí pustí video signál, který zachycují kamery a zvonky Nest.

Která zařízení budou ve webové verzi Google Home?

  • Nest Cam s baterií a Nest Cam s kabelem
  • Nest Cam se světlem
  • Nest Doorbell bateriový, Nest Doorbell drátový a Nest Doorbell gen2 drátový
  • Nest Cam Indoor a Nest Cam Outdoor
  • Nest Cam IQ Indoor a Nest Cam IQ Outdoor

Vše se bude dít na stávající adrese home.google.com, na které přibude možnost přihlášení a následně se zde objeví také prvky pro ovládání kamer a video zvonků. Kromě běžného náhledu budou k dispozici také zoom, probouzení bateriových kamer nebo zjištění základního stavu zařízení. Google začíná novinku spouštět již tento týden a jsme zvědaví, zda bude hned dostupná také v ČR. Časem by se snad mohlo dostat i na zařízení dalších značek.

Které z uvedených zařízení máte doma?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)