Google aktualizuje Android 4.4 KitKat – sestavení KRT16S opravuje chyby

android44nexus

Google uvolňuje aktualizaci pro Android 4.4 KitKat, která obsahuje celou řadu oprav. Sestavení KRT16S (původní OTA build byl označen jako KRT16O) je šířeno formou OTA (“Over The Air” – vzduchem) aktualizace a kromě toho byly vydány “binárky” a “factory image” pro Nexus 4, Nexusy 7 a Nexus 10.

Android 4.4 KitKat - sestavení KRT16S Android 4.4 KitKat – sestavení KRT16S

V tuto chvíli není znám přesný seznam provedených změn, podle softwarového inženýra Google Conleye Owense sestavení KRT16S obsahuje opravy chyb pro původní Nexus 7 a Nexus 7 2013 (Wi-Fi i mobilní verze), Nexus 4 a Nexus 10. Server Android Central ale například konstatuje, že nebyla opravena chyba při přehrávání zvuku na Nexusu 5. Podle jednoho z uživatelů, kteří se již dočkali aktualizace, může přístroj vyzvat k zadání záložního účtu, pokud máte v zařízení nakonfigurováno více účtů Google. Redaktor serveru Android Headlines Alexander Maxham potvrdil, že jeho Nexus 7 2013 již dostal aktualizaci, která byla velká jen 3,4 MB.

Přístroj může vyzvat k zadání záložního účtu Přístroj může vyzvat k zadání záložního účtu

Příprava na vydání aktualizované verze by mohla vysvětlovat, proč se mnozí majitelé Nexusů 7 a Nexusů 4 dosud nedočkali updatu na Android 4.4 KitKat – Google jim patrně poskytne ke stažení až současný build. Podle dosavadních zpráv se aktualizace pravděpodobně netýká telefonů Nexus 5.

Android 4.4 KitKat - sestavení KRT16S Android 4.4 KitKat – sestavení KRT16S

Následuje seznam odkazů na stažení souborů “Factory Image” pro jednotlivá zařízení:

Pokud jste obdrželi aktualizaci pro Nexus 4, 7 nebo 10 a zaznamenáte nějaké změny, neváhejte a dejte nám i ostatním čtenářům vědět v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Android Central, Android Police, Android Headlines, Phandroid, Android Building a Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (72)