Google a projekt SkinMarks: tetování, kterým můžeme ovládat elektroniku

SkinMarks Google

Jednadvacáté století je stoletím pokroku. Takřka každý den může na svět přijít nová technologie nebo zařízení, které nám usnadní náš každodenní život. Giganti jako Facebook, Apple či Microsoft tak neustále investují obrovské finance do nových projektů, které mohou zcela změnit náš pohled na elektroniku. Pozadu ovšem nezůstává ani Google, jenž nyní spolupracuje na projektu SkinMarks – dočasném tetování, které by nám umožnilo ovládat elektroniku prostřednictvím našeho těla.

SkinMarks: Enabling Interactions on Body Landmarks

SkinMarks: Enabling Interactions on Body Landmarks

Technologii SkinMarks můžeme nazvat „chytrým tetováním“, jehož stisknutí nebo pohyb po něm nám umožňuje ovládat počítač, mobil, tablet a další zařízení. Manipulace s elektronikou by tak v budoucnu mohla být mnohem intuitivnější. Pro scrollování obsahem bychom například již nemuseli využívat touchpad, myš ani dotykový displej, stačilo by přejíždět přes tetování na ruce.

Jak to celé funguje

Tetování SkinMarks jsou vyráběna s využitím technologie sítotisku a vodivého inkoustu přenesenými na tetovací papír. Výsledek je pak tepelně upraven, aby nedocházelo k jeho deformaci a mohl být aplikován na kůži. Tetování je dostatečně tenké, aby přilnulo i na zakřivené části těla, jako jsou kosti či klouby. Senzory přitom dokáží mimo přejetí reagovat na stisknutí nebo ohnutí prstu.

chytré tetování SkinMarks

Prozatím není zcela jasné kdy a jestli vůbec se s interaktivním tetováním skutečně setkáme. Rozhodně se však jedná o zajímavou myšlenku, která by mohla naše soužití s produkty informačních a komunikačních technologií posunout zase o úroveň výš.

Zdroj: Techradar, CNET 

Zaujalo vás tetování SkinMarks?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)