Původní Galaxy Fold dostává vychytávky, které přišly s jeho nástupcem

galaxy-fold-update-bezdratovy-dex

Druhý ohebný telefon Samsung jménem Galaxy Z Fold2 přišel nejen s příjemně pozměněným designem, ale svého předchůdce překonal i několika zajímavými systémovými funkcemi. Jak jsme u této jihokorejské značky zvyklí, zpětný update nakonec přináší novinky i do původního modelu. Původní Samsung Galaxy (Z) Fold tak v rámci aktualizace získává například bezdrátový DeX. Kromě něj ale třeba také boční ovládací panel, možnost focení selfie hlavními foťáky nebo okamžité prohlížení pořízených fotek. Pojďme se na všechny novinky podívat.

Co nový update do původního Foldu přináší?

DeX bez kabelů

S uvedením řady Galaxy Note20 a druhého Foldu mimo jiné dostalo prostředí DeX schopnost pracovat bezdrátově. Co to znamená? Pokud chcete Samsung telefon použít jako počítač nebo dotykový ovladač, nemusíte jej s monitorem či televizí nadále propojovat kabelem. Bezdrátový DeX je nyní výsadou i prvního Samsung Galaxy Z Fold.

které televizory podporují bezdrátový DeX

Boční panel s App-pair

Vytažením z pravého okraje displeje jde i na starším Foldu otevřít tzv. boční panel s šikovnou funkcí App-pair. Ta má za úkol pamatovat si rozložení aplikací, které jste měli na rozložené obrazovce. Při příštím spuštění se stejné rozložení automaticky nastaví.

Galaxy Fold bezdrátový DeX Boční panel s App-pair

Horizontální multitasking rozdělení

Výše uvedené rozdělení aplikací do jednotlivých částí obrazovky jde po updatu provést i horizontálně. To doteď uměl v rámci Multi-Active Window jen nový Z Fold2.

Multi-Active Window

Selfie “zadní” kamerou

Jedna z nejlepších vychytávek, kterou nový Z Fold2 do světa ohebných mobilů přinesl. Při spuštění foťáku na zavřeném telefonu je možné se přepnout do režimu, který fotí a natáčí selfie hlavním senzorem. Stačí kliknout na ikonu a telefon otevřít objektivy k sobě.

Selfie hlavní kamerou

Capture View

Při focení rozevřeným prvním Foldem můžete nově využít toto prostředí, které v levé části obrazovky hned ukazuje pořízené snímky. Nemusíte tedy pro kontrolu obrázků chodit do galerie.

Capture View

Dual Preview

Tato vychytávka umožňuje spustit fotografický náhled na předním i zadním displeji. Pokud fotíte nějakou osobu, ta se teď bude moci podívat, jak bude výsledný snímek vypadat.

Galaxy Fold bezdrátový DeX Dual Preview

Automatické sdílení WiFi hesla

Původní Fold teď patří do skupiny Samsung telefonů, které, když jsou v blízkosti, mezi sebou automaticky sdílí přístup k lokální WiFi. Není nutné hledat heslo.

Která z funkcí vám přijde nejužitečnější?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)