Fossil Gen 5E oficiálně: cenově dostupné hodinky s Wear OS a dobrým výkonem

fossil gen 5 oficiálně představeny

Hodinky Fossil patří jistě k nejlepším hodinkám s Wear OS na trhu. Jenže za svůj hardware si nechávají logicky zaplatit, což řeší model Fossil Gen 5E, který byl dnes oficiálně představen. Jedná se o levnější variantu klasických Gen 5. Pojďme si je tedy představit.

Fossil Gen 5E oficiálně

Fossil Gen 5E má většinu věcí společných právě s Gen 5 vydaných v roce 2019, přesto je cena nižší. Pokud si hodinky srovnáme vedle sebe na papíře, je většina věcí totožná. Tiká nám zde čipset Snapdragon Wear 3100, kterému dopomáhá 1 GB RAM. Nechybí funkce jako NFC, rychlé nabíjení a samozřejmě operační systém Wear OS od Googlu.

Wear OS by Google
Wear OS by Google

Hodinky Fossil Gen 5E mají oproti klasické verzi pár nevýhod. Mají poloviční úložiště, tedy místo 8 GB jsou zde 4 GB, čehož si povětšinou uživatelé ani nevšimnou. Druhou nevýhodou je pak absence vestavěné GPS. Místo ní si ji hodinky berou z vašeho telefonu. To může být pro sportovce poměrně nepříjemné, ovšem je třeba říct že tyto hodinky na sportovce ani necílí. Na to zde máme jiné hodinky. Zamrzí také absence dvou programovatelných tlačítek. Přední stranu v obou velikostech (42 a 44 mm) pokrývá 1,19″ AMOLED displej.

Jak se vám hodinky líbí?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)