Fossil se na fotkách pochlubil chytrými hodinkami – zabije je cena?

fossil hodinky bez displeje

Během letošního roku spatřilo světlo světa už spousty chytrých hodinek. Nabídka je vskutku lákavá, modely se předhánějí ve výbavě i ceně. Spousta výrobců sice sahá po svých nástavbách, velké popularitě se těší neustále vylepšovaný systém Google Android Wear. Do konce roku nás ještě pár novinek čeká a mezi nimi – doufejme – i Fossil.

Fossil představí i další zařízení

O smartwatch šlapajících na operačním systému Android Wear jsme psali nedávno, nyní proslulá hodinářská firma odhalila některé profesionální snímky hodinek a další informace. Mezi nimi i fakt, že chystané výrobky jsou hned tři. Náramek, chytré hodinky bez dotykového displeje a samotné Intel čipem poháněné smartwatch. Poslední výrobek je pro nás obzvlášť zajímavým, nejen kvůli Android Wear, ale i kvůli kulatému ciferníku. Na trhu je stále poměrně málo hodinek s kulatými displeji. Pro výrobce je sestrojit takové hodinky nelehkým úkolem a často obnáší spoustu kompromisů, jako je tomu u Moto 360 i jeho čerstvého nástupce, kterým v cestě k dokonalému kruhu stojí spodní lišta napěchovaná senzory. Ačkoli si na ni spousta uživatelů zvykla, druhá strana tábora vnímá vykouslou plochu jako rušivý element a volají po skutečně 360° displeji. Jestli s sebou slibovaný kulatý displej se zanedbatelnou spodní lištou ponese některé z nepříjemných ústupků bychom měli vědět už s příchodem vánočních svátků – případně podle některých zdrojů už za měsíc.

Fossil je velmi opatrný ve vypouštění informací. Stále například s jistotou nevíme, zda bude rám hodinek skutečně vyrobeny z kovu. Ačkoli bychom mnohem radši viděli více z hlavního tahouna celé řady Fossil Q, chytré hodinky s klasickým displejem se nám však také velmi líbí:

Bude i aplikace

Spolu s těmito produkty pro nás Fossil chystá i doplňkovou aplikaci kompatibilní se všemi plánovanými přístroji. Společnost je však na slovo skoupá, proto je těžké odhadnout, zdali do obchodů s aplikacemi přibude pouze další fitness tracker nebo uživatele bude čekat něco víc, než pouhé shrnutí denních aktivit. Očekávané smartwatch by se dokonce měly prodávat ve verzi i speciálně pro ženy. Obě varianty budou mít vyměnitelné pásky, možnosti kombinací však zatím nejsou známy.

Zabije výrobky cena?

Jako společnost vstupující na trh ze zcela jiných technických poměrů bude zajímavé sledovat, za jakou částku bude chtít výrobky nabízet zákazníkům. Byznys s klasickými hodinkami se pohybuje ve vysokých číslech a my jen doufáme, že Fossil si z tohoto trendu nevezme příklad – pokud by však nechtěl své produkty prodávat jako exkluzivní zboží a nebrat tak ohledy na stávající Android smartwatch obchodní sféru, kde je tlačení ceny dolů nejdůležitějším faktorem. Což se světovým jménem a pobočkami po celém světě, které jsou zaměřeny na prodej šperků a obyčejných hodinek, klidně udělat může.

Zdroje: 9to5Google, Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)