Fitbit Alta HR: fitness náramek, který změří srdeční tep a sleduje spánek

fitbit-alta-hr-fitness-naramek-ktery-zmeri-srdecni-tep-a-sleduje-spanek

Společnost Fitbit představila inovovanou verzi svého fitness náramku. Jmenuje se Fitbit Alta HR a proti loňskému modelu přichází se snímačem srdečního tepu a vylepšeným sledováním spánku. Stejně, jako předchůdce, hodlá zaujmout také elegantním a stylovým designem, který mnoha jiným zařízením této značky chybí.

Fitbit Alta HR: fitness náramek, který změří srdeční tep a sleduje spánek Fitbit Alta HR: fitness náramek, který změří srdeční tep a sleduje spánek

Nový Fitbit Alta HR je nejtenčím chytrým náramkem společnosti. Tenkého provedení se podařilo dosáhnout díky vlastní technologii snímání srdečního tepu PurePulse. Fitbit tak pro tuto činnost používá vlastní čip, který redukuje velikost a počet potřebných komponent. Ve srovnání se senzorem, používaným v modelu Charge 2, tak dosáhl o čtvrtinu tenčí konstrukce. Díky snímači tepové frekvence lze lépe sledovat spálené kalorie, měřit cvičení, při kterých se nedělají kroky (například jóga nebo spinning), a také v reálném čase sledovat tréninkové zóny.

Fitbit Alta HR: evoluce správným směrem

Další funkce jsou víceméně stejné, jako u modelu Alta. Patří mezi ně celodenní sledování pohybové aktivity, automatické rozpoznání cvičení díky technologii SmartTrack, telefonování a zobrazování textových a kalendářových upozornění. Z hlediska vzhledu jsou si loňský a letošní modely velmi podobné, rozdílů si lze všimnout například u zapínání, které se více podobá provedení z hodinek. Právě nepříliš pohodlné zapínání někteří majitelé Fitbit Alto kritizovali. Pokud by vám nevyhovoval silikonový náramek, můžete ho nahradit koženým nebo z nerezové oceli.

Díky snímači tepové frekvence lze lépe sledovat spálené kalorie Díky snímači tepové frekvence lze lépe sledovat spálené kalorie

Fitbit Alta HR dále nabízí dvě nové funkce týkající se sledování spánku: Spánkové fáze (“Sleep Stages”) a Přehled spánku (“Sleep Insights”). Sledování spánkových fází využívá snímač tepové frekvence. Na základě naměřených hodnot se pak snaží odhadnout čas, který spáč strávil v lehké a hluboké fázi spánku. Funkce Přehled spánku bere v úvahu veškerá nashromážděná data, na jejichž základě poskytuje personalizovaný návod, jak zlepšit váš spánek. Tyto nové funkce nebudou exkluzivně jen pro Fitbit Alta HR. Spánkové fáze bude fungovat i na zařízeních Blaze a Charge 2, zatímco Přehled spánku bude k dispozici na všech zařízeních této značky, která sledují spánek. Obě funkce by se měly objevit v aplikaci Fitbit na jaře 2017.

Pokud byste rádi nosili na svém zápěstí Fitbit Alta HR, můžete si ho předobjednat na oficiálních internetových stránkách 149,95 dolarů (3 800 Kč) s poštovným zdarma. V maloobchodní síti se nový náramek objeví v průběhu dubna.

Co říkáte na nový chytrý náramek? Objednáte si ho?

Zdroje: androidauthority.com, investor.fitbit.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)