Menu

Nejnovější aktualizace pro Facebook Messenger přidá videohovory

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro chat mezi uživateli Facebooku – začíná dostávat update, který přináší podstatnou novinku v podobě podpory pro videohovory. V okně konverzace nově přibývá ikona pro rychlé spuštění videohovoru. Ta je přitom umístěna přímo vedle stávající ikony pro hlasové hovory. Videohovor se sice zahájí se spuštěnou přední kamerkou nad displejem (pochopitelně pokud jí vaše zařízení disponuje), stejně jako u většiny konkurenčních platforem pro videohovory ale budete moci v průběhu videohovoru přepnout také na video z primárního fotoaparátu na zádech přístroje.

Po klasických hlasových hovorech je přidání podpory pro videohovory dalším krokem, který by mohl z Facebook Messengeru udělat plnohodnotného soupeře pro služby, jakými jsou například Hangouts od Googlu či Skype Microsoftu. Že se z Facebook Messengeru může stát soupeř, se kterým by měli počítat i současní “vládci” mezi službami zprostředkujícími videohovory, dokazuje i fakt, že tuto aplikaci na svém mobilu alespoň jednou měsíčně využije více než 600 milionů lidí.

Facebook messenger

Aktualizovaná verze Facebook Messengeru s podporou videohovorů již dorazila k uživatelům ve vybraných regionech, mezi které patří například USA, Kanada či Velká Británie. O aktualizaci pro uživatele z České republiky zatím nemáme žádné informace.

Používáte Facebook Messenger? Má podle vás na to stát se silnou konkurencí pro Skype a Hangouts?

Zdroj: newsroom.fb.com.

 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

28.4.2015 0:13

Normální člověk si Messenger nikdy v životě nenainstaluje, jelikož prostě není a nebude důvod. Těch negativ je a pořád bude mnohem více než pozitiv.

luba

luba

28.4.2015 7:31

Tak jsem rád, ze nejsem jediný kdo ho nemá…

Honza

Honza

28.4.2015 9:54

Tak mi řekni ty negativa, kterých jsem si nevšiml za tu dobu co ho používám? :O Rád se něco přiučím

Tomáš

Tomáš

28.4.2015 10:55

Honza: ten messenger je fajn, ale sam ho nepouzivam z nedostatku RAM

VSA

VSA

28.4.2015 11:41

To: FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT a co tedy doporučuješ? Napíšeš spoustu příspěvků, co vše je špatné, ale kolik jsi dal doporučení????

walliňák

28.4.2015 11:47

Přesně, FB messenger se může jít vycpat. Když už mne někdo donutí používat alternativu, je to Hangouts.

Petr Rolf

28.4.2015 12:26

Souhlasím, tato app se tak nafukuje a úplně ztrácí pojem o tom, co znamená výraz ,, v jednoduchosti je síla” :-D Už leta ji nepoužívám a hlavně proto, že ani nemáte plně pod kontrolou, zda být online, nebýt online. Kašlu jim na nějaké samolepky a podobné nesmysly.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

28.4.2015 15:40

Honza: žere ti to baterku, data a vytěžuje telefon i když máš aplikaci vypnutou. To po HW stránce. Po té SW: I když si myslíš že ne, tak všichni tví přátelé ví kde jsi, kdy jsi byl na FB naposledy, nebo zda jsi zrovna teď s mobilem v místě kde internet je. Z třetího hlediska, FB tě automaticky po instalaci M řadí do kategorie lidí, kteří mají v podstatě u ****** co se na nich testuje a zda jejich příspěvky někdo čte. Pro zajímavost, status či fotky lidí s M je i 2x menší než těch co M nainstalováno nemají. A poslední důvod – když mi dáš do ruky tvůj telefon, díky M a jeho oprávněním si zjistím kolikrát jsi dnes něco fotil, s kým sis psal psal, kde jsi byl atp. A když mi do ruky ten telefon nedáš, stačí když budeme na stejné WiFi.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

28.4.2015 15:42

VSA: Stačí si nainstalovat re-enabler a zprávy jdou i přes klasickou aplikaci FB. Nicméně, normální člověk chodí na FB přes prohlížeč a ti nejrozumnější mají FB aplikaci odinstalovanou a deaktivovanou (pro jednodušší uživatele, k tomu opravdu nepotřebujete root či CM).

Nabel

Nabel

28.4.2015 21:23

Ještě bych dodal (pokud už to nepředělali), že nejdou trvale vypnout notifikace. Jde to pouze do 8:00 následujícího dne.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

28.4.2015 22:10

Nabel: Dej tomu pár aktualizací a nevypneš si ani sdílení polohy a informace o tom zda jsi offline/online.

Jonish

Jonish

29.4.2015 0:39

Naopak: Messenger je super, nemusím si instalovat na mobil FB, abych byl s ostatními v kontaktu.

Nabel

Nabel

29.4.2015 15:17

Úplně naopak: Nemusíš si instalovat vůbec nic a můžeš mít plnou funkcionalitu. Stačí použít m.facebook.com :-)

jartom

jartom

6.5.2015 16:22

ad Nabel: vřelé díky, že mě to už dávno nenapadlo! :)

RSS (komentáře k článku)