Nejnovější aktualizace pro Facebook Messenger přidá videohovory

facebook messenger titul

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro chat mezi uživateli Facebooku – začíná dostávat update, který přináší podstatnou novinku v podobě podpory pro videohovory. V okně konverzace nově přibývá ikona pro rychlé spuštění videohovoru. Ta je přitom umístěna přímo vedle stávající ikony pro hlasové hovory. Videohovor se sice zahájí se spuštěnou přední kamerkou nad displejem (pochopitelně pokud jí vaše zařízení disponuje), stejně jako u většiny konkurenčních platforem pro videohovory ale budete moci v průběhu videohovoru přepnout také na video z primárního fotoaparátu na zádech přístroje.

Po klasických hlasových hovorech je přidání podpory pro videohovory dalším krokem, který by mohl z Facebook Messengeru udělat plnohodnotného soupeře pro služby, jakými jsou například Hangouts od Googlu či Skype Microsoftu. Že se z Facebook Messengeru může stát soupeř, se kterým by měli počítat i současní “vládci” mezi službami zprostředkujícími videohovory, dokazuje i fakt, že tuto aplikaci na svém mobilu alespoň jednou měsíčně využije více než 600 milionů lidí.

Facebook messenger

Aktualizovaná verze Facebook Messengeru s podporou videohovorů již dorazila k uživatelům ve vybraných regionech, mezi které patří například USA, Kanada či Velká Británie. O aktualizaci pro uživatele z České republiky zatím nemáme žádné informace.

Používáte Facebook Messenger? Má podle vás na to stát se silnou konkurencí pro Skype a Hangouts?

Zdroj: newsroom.fb.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)