eRouška bude v nové verzi 2.3.738 hlásit víc problematických kontaktů

eRouška verze 2.3.738

Mobilní aplikace eRouška se dočkala v případě Android varianty nové verze 2.3.738. Nástroj, který byl původně vyvinut pro přesné trasování a pomoc hygienikům a lékařům, nyní o něco lépe slouží svému novějšímu účelu. Byl upraven algoritmus pro nahlašování možných setkání s nakaženou osobou a celý systém je tedy o něco citlivější. Případné odeslání upozornění je nadále vázáno na menší než dvoumetrový kontakt, zkrátila se ovšem doba dostatečná pro nakažení.

“Původně epidemiologové stanovili jako rizikový kontakt jako setkání, které je ve vzdálenosti bližší než 2 metry po dobu alespoň 15 minut. Agresivnější šíření nových mutací koronaviru však ukazuje, že k nákaze stačí i kratší kontakt. Prozatím upravujeme zejména parametry odpovídající délce setkání, aktuálně jde přibližně o 7 minut,” popisují vývojáři úpravy provedené v Android aplikaci eRouška u verze 2.3.738.

eRouška - Part of Smart Quaran
eRouška - Part of Smart Quaran

Nová nastavení byla zavedena po konzultacích postupu s Apple/Google a ostatními zeměmi EU. “Změny parametrů probíhají už od začátku března. Průběžně vyhodnocujeme jejich vliv na počet nalezených kontaktů,” dodávají autoři a provozovatelé aplikace eRouška.

Kolik už vám eRouška nahlásila kontaktů?

Zdroj: eRouška

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)