TOPlist

Aplikace Dropbox končí s podporou na starších Androidech. Které to jsou?

dropbox-konec-aktualizace-android

Vývojáři cloudového úložiště Dropbox ohlásili, že související Android aplikace přestane od nynějška dostávat další aktualizace na některých telefonech s tímto systémem. Logicky jde o starší verze, které už jsou hodně zastaralé. V tomto konkrétním případě budou „odříznuty“ od updatů mobily s Androidem v nižší verzi než je 6. Konec aktualizace nástroje Dropbox tak čeká majitele mobilů s Android ve verzi 5.1/5.0 (Lollipop) či 4.4 (KitKat), pro které doposud podpora byla. Zpráva o tomto kroku byla součástí updatu aplikace na verzi v198.2.2.

aplikace-dropbox-tmavy-rezim-android

Zmíněné operační systémy jsou již šest, respektive sedm let staré. Je tedy pochopitelné, že tak dlouho vývojáři na zpětné podpoře pracovat dále nehodlají. I tak se ale může změna dotknout velké spousty uživatelů. Podle posledních statistik má nejstarší doposud podporovaný systém 4.4 KitKat čtyřprocentní zastoupení, u „pětkového“ Lollipop je to dalších 9.2 %. Pokud máte přístroj s takto starým systémem, nemusíte hned panikařit. O Android aplikaci nepřijdete, jen o možnost updatů, které mohou řešit nové funkce či nově objevené bezpečnostní díry.

Dotkne se konec aktualizace Dropbox aplikace vašeho Android zařízení?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)