TOPlist

CZ Radio: spolehlivá aplikace, díky které ráno nezaspíte

CZ Radio Android aplikace

CZ Radio zaujme na první pohled zejména svou jednoduchostí. Nabídne vám přesně to, co od ní očekáváte a ještě něco navíc. Nezabere v telefonu více než 13 Mb a pomocí ní se i ráno můžete příjemně probouzet. Na výběr budete mít zhruba ze stovky českých stanic, kde si každý najde svůj oblíbený žánr.

Vstávejte se svým oblíbeným rádiem

Aplikace nabídne útěchu především těm, kteří se potýkají, ať už doma nebo v práci, se špatným rádiovým signálem, ale zato mají přístup k internetu. CZ Radio je aplikace určená k přehrávání českých rádií a to, na co je určena, zvládá na 100%. Pojďme se blíže podívat na funkce.

CZ Radio nabízí v podstatě ty nejzákladnější funkce, které by mělo mít a jednu, řekněme navíc, o které se zmíníme nakonec. Uživatelské prostředí je přehledné a nenachází se v něm žádné rušivé matoucí prvky, pouze funkční tlačítka. V levém horním rohu naleznete rozklikávací menu se seznamem dostupných abecedně seřazených stanic.

Po zvolení dané stanice se vám její název zobrazuje uprostřed horní zelené části, a pokud stanice vysílá i další informace, zobrazí se vám i název aktuální skladby. Jestliže disponujete pomalým internetem, můžete pomocí tlačítek HQ a LQ přepínat mezi kvalitou přenosu.

Jestliže budete mít na CZ Radio několik oblíbených stanic, můžete si je přidat do seznamu tlačítkem s ikonou srdce, která se vyplní. Vybírat mezi nimy můžete tlačítkem nacházejícím se ihned vedle.

V dolní části prostředí se nachází ovládání hlasitosti a v prostřední části naleznete tlačítko sloužící ke spuštění a vypnutí rádia. Tlačítko s logem „vypnout“ neslouží k ukončení aplikace, ale nabízí timer. Zde si nastavíte přesný čas, kdy chcete, aby se aplikace vypnula, což se nejvíce bude hodit při usínání.

CZ Radio nabízí speciální budík

Tlačítko s ikonou hodin evokující funkci timer, má de facto jiné využití. Slouží jako budík. Nastavíte si hodinu a CZ Radio vás například v 7:00 probudí vaší oblíbenou stanicí. Jestliže chcete spát ještě déle, můžete zvuk vypnout nebo naopak alarm posunout o 5 nebo 10 minut. Za předpokladu, že vypadne internet, vás aplikace neprobudí rádiem, ale defaultním zvukem alarmu.

Závěr

CZ Radio je aplikace dělající přesně to, co chcete. Přepínání mezi stanicemi je okamžité a přehrávání probíhá kontinuálně. Při instalaci vás může zaskočit, že aplikace vyžaduje povolení k informacím o hovorech. To však slouží pouze ke ztišení rádia v případě příchozího hovoru. Pokud se vám aplikace zalíbí, můžete využít i placenou verzi bez reklam. Ta dále nabízí i nastavení opakovaných budíků s možností volby hlasitosti, a další barevné motivy. V Google Play si drží velmi pěkné hodnocení, v době psaní článku 4,8.

CZ Radio - Czech online radios
CZ Radio - Czech online radios

Které české stanice v rádiu posloucháte nejčastěji?

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)