Menu

CZ Radio: spolehlivá aplikace, díky které ráno nezaspíte

CZ Radio zaujme na první pohled zejména svou jednoduchostí. Nabídne vám přesně to, co od ní očekáváte a ještě něco navíc. Nezabere v telefonu více než 13 Mb a pomocí ní se i ráno můžete příjemně probouzet. Na výběr budete mít zhruba ze stovky českých stanic, kde si každý najde svůj oblíbený žánr.

Vstávejte se svým oblíbeným rádiem

Aplikace nabídne útěchu především těm, kteří se potýkají, ať už doma nebo v práci, se špatným rádiovým signálem, ale zato mají přístup k internetu. CZ Radio je aplikace určená k přehrávání českých rádií a to, na co je určena, zvládá na 100%. Pojďme se blíže podívat na funkce.

CZ Radio nabízí v podstatě ty nejzákladnější funkce, které by mělo mít a jednu, řekněme navíc, o které se zmíníme nakonec. Uživatelské prostředí je přehledné a nenachází se v něm žádné rušivé matoucí prvky, pouze funkční tlačítka. V levém horním rohu naleznete rozklikávací menu se seznamem dostupných abecedně seřazených stanic.

Po zvolení dané stanice se vám její název zobrazuje uprostřed horní zelené části, a pokud stanice vysílá i další informace, zobrazí se vám i název aktuální skladby. Jestliže disponujete pomalým internetem, můžete pomocí tlačítek HQ a LQ přepínat mezi kvalitou přenosu.

Jestliže budete mít na CZ Radio několik oblíbených stanic, můžete si je přidat do seznamu tlačítkem s ikonou srdce, která se vyplní. Vybírat mezi nimy můžete tlačítkem nacházejícím se ihned vedle.

V dolní části prostředí se nachází ovládání hlasitosti a v prostřední části naleznete tlačítko sloužící ke spuštění a vypnutí rádia. Tlačítko s logem „vypnout“ neslouží k ukončení aplikace, ale nabízí timer. Zde si nastavíte přesný čas, kdy chcete, aby se aplikace vypnula, což se nejvíce bude hodit při usínání.

CZ Radio nabízí speciální budík

Tlačítko s ikonou hodin evokující funkci timer, má de facto jiné využití. Slouží jako budík. Nastavíte si hodinu a CZ Radio vás například v 7:00 probudí vaší oblíbenou stanicí. Jestliže chcete spát ještě déle, můžete zvuk vypnout nebo naopak alarm posunout o 5 nebo 10 minut. Za předpokladu, že vypadne internet, vás aplikace neprobudí rádiem, ale defaultním zvukem alarmu.

Závěr

CZ Radio je aplikace dělající přesně to, co chcete. Přepínání mezi stanicemi je okamžité a přehrávání probíhá kontinuálně. Při instalaci vás může zaskočit, že aplikace vyžaduje povolení k informacím o hovorech. To však slouží pouze ke ztišení rádia v případě příchozího hovoru. Pokud se vám aplikace zalíbí, můžete využít i placenou verzi bez reklam. Ta dále nabízí i nastavení opakovaných budíků s možností volby hlasitosti, a další barevné motivy. V Google Play si drží velmi pěkné hodnocení, v době psaní článku 4,8.

CZ Radio
CZ Radio
Developer: Crystal Missions
Price: Free

Které české stanice v rádiu posloucháte nejčastěji?

 

Komentáře

petous

8.8.2017 17:32

Netušíte jestli funguje v AndroidAuto? Zatím používám TuneIn Radio, ale je to na CZ nic moc použitelné.

Kajda Ned

8.8.2017 18:12

Já osobně Český rozhlas 2 prostě pohodinda…. 😳📻🎶👌

Remisak

remisak -1

10.8.2017 8:47

Spolehlivá aplikace, díky které ráno nezaspíte pokud se nevypne internet a co potom?

Rato

Radek Toman 0

10.8.2017 9:51

remisak napsal: 10.8.2017 8:47

Spolehlivá aplikace, díky které ráno nezaspíte pokud se nevypne internet a co potom?

Potom tě probudí normální alarm. :) Je to i v článku “Za předpokladu, že vypadne internet, vás aplikace neprobudí rádiem, ale defaultním zvukem alarmu.”

Remisak

remisak -1

10.8.2017 10:15

Děkuji, tak to je super

Abkraka_a

AlešA 7

11.11.2017 23:23

Jedna s kvalitnějším zvukem ;)

RSS (komentáře k článku)