Jak zjistit všechny potřebné informace o vašem Androidu?

CPU Hardware and System Info

Stalo se vám někdy, že jste potřebovali nějaké detailní informace o vašem zařízení? Chtěli jste dokázat kámošovi, že váš procesor má víc jader? Možná jste tedy narazili na fakt, že systém Android vám toho příliš neřekne. A často jste pak museli googlit a hledat. Ne všechno se ale dá vygooglit. V každém případě pro vás máme tip na aplikaci, která vám o vašem smartphonu či tabletu řekne úplně všechno. Jmenuje se CPU Hardware and System Info a jak už její název napovídá, dostanete všechny informace o systému i hardwaru.

Systém

Systém je první záložka, která na vás mrkne hned po otevření aplikace. Dozvíte se v ní například to jaké je jméno vašeho smartphonu, konkrétní označení modelu a výrobce, jaká je vaše základní deska, verze sestavení systému, jméno a číslo verze Androida. Ty zkušenější geeky a případně i vývojáře může zajímat například použité API, verze OpenGL, architektura procesoru, verze jádra systému (kernel) a nebo třeba zda má telefon udělena práva superuživatele.

Aplikace CPU Hardware and System Info

Informace o CPU a GPU

Další karta v pořadí vám práskne informace o procesoru. Kromě informací o maximálním a minimálním takt procesoru se dozvíte jeho procentuální vytížení, počet jader, počet aktuálně aktivních jader, teplotu CPU (pokud je smartphone vybaven teplotním čidlem CPU) a další zajímavosti, jako třeba které GPU je v čipsetu obsaženo a jaké má rozšiření.

Aplikace CPU Hardware and System Info

Paměti

Další dvě karty obsahují informace o pamětech. A to jako o operační paměti, tak o úložném prostoru. Opět se dozvíme maximální limity, zbývající volné místo, procentuální vytíženost, stav bufferů a stav cache.

Senzory

Každý telefon je má. Některý jich má více a některý méňě. Každý ale má alespoň nějaký. Těmi nejčastějšími pak bývají senzory okolního světla, magnetický senzor, proximity senzor (senzor přiblížení). Možná budete překvapeni, ale i informace ze všech těchto senzorů (a v mnohých případech i z dalších) se dají zjistit. Můžete tak například snadno odhalit, že některý z nich nefunguje jak má. Vývojáři nebo bastlíři pak mohou informace ze senzorů využít ke své práci.

Aplikace CPU Hardware and System Info

A mnoho dalších informací

Baterie, displej, síť, bluetooth a lokace. To je jen část ze zbývajícího výčtu informací, které vám aplikace CPU Hardware and System Info prozradí. Dozvíte se, v jakém stavu je vaše baterie, jaké rozlišení a jemnost má váš displej, jaká rozlišení zvládne váš fotoaparát, veškeré informace o síti ke které jste připojeni, ať už mobilní nebo WiFi. Aplikaci CPU Hardware and System Info vřele doporučujeme všem, kteří hledají ty nejdetailnější informace o hardwaru svého zařízení.

Aplikace je zdarma, ale obsahuje reklamy. V případě takto šikovných aplikací je škoda, že její výrobce nevydává i placenou verzi bez reklam. Každý, komu by se totiž takové informace hodily, by těch pár desítek korun obětoval.

CPU Hardware and System Info
CPU Hardware and System Info

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)