Chytré hodinky Huawei Watch konečně míří do Evropy, cena nepotěší

Screen Shot 2015-03-06 at 12.22.29 PM

První generace chytrých hodinek se systémem Android Wear představovala, s výjimkou Moto 360, spíše gadgety než klasické hodinky, na které někteří nedají dopustit a u nichž plní i roli šperku. Nyní se však situace na trhu s chytrými hodinkami výrazně mění a výrobci se nepředhánějí ani tak o to, kdo nabídne nejlepší hardware, jako spíš o to, čí hodinky budou vypadat nejlépe. Z novinek v tomto odvětví tak můžeme zmínit například dlouho očekávanou druhou generaci Moto 360, nebo první kulaté hodinky od Samsungu využívající systém Tizen – Gear S2. Pozadu nechce zůstat ani čínský Huawei, který již letos na barcelonském MWC představil elegantní hodinky Huawei Watch, které si však se svým vstupem na evropský trh dávají pořádně na čas.

Huawei Watch reklama

Pokud však patříte mezi nedočkavce, kteří po hodinkách Huawei Watch prahnou, máme pro vás pozitivní zprávu, Huawei totiž ve vybraných evropských zemích právě spustil předprodej svých vůbec prvních chytrých hodinek, na kterých si tento výrobce evidentně dal pořádně záležet. Řadu zákazníků by však mohla odradit cena, která byla pro evropský předprodej stanovena na 399 € (cca 10 800 Kč) za základní stříbrnou verzi s koženým páskem. Za 449 € (cca 12 000 Kč) pak dostanete na výběr, zda chcete stříbrné hodinky s jedním ze dvou kovových tahů (“pletivový” či “článkový”) nebo černé hodinky s koženým řemínkem či kovovým článkovým tahem. Předobjednat Huawei Watch lze v Německu, Nizozemí, Francii, Belgii, Portugalsku, Španělsku, Itálii a Švýcarsku.

Huawei Watch

Specifikace Huawei Watch v bodech:

  • Displej: 1,4″, AMOLED, 400 x 400 px, 286 ppi.
  • Chipset: čtyřjádrový Snapdragon 410.
  • Paměť: 512MB RAM, 4GB úložiště.
  • Konektivita: Bluetooth 4.1 LE ,Wi-Fi.
  • Senzory: senzor srdečního tepu, akcelerometr, barometr, gyroskop.
  • Baterie: 300 mAh.

Byli byste ochotni akceptovat evropskou cenu Huawei Watch?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)