Chytré hodinky budoucnosti: Lumiwatch si promítnete přímo na ruku

chytre hodinky budoucnosti lumiwatch

V minulosti už jsme mohli vidět několik zajímavých prototypů chytrých hodinek, nyní se dostalo na nový druh. A to s názvem LumiWatch. Ty se liší v tom, že displej se zobrazí přímo na ruce uživatele, pomáhá tomu malý projektor. Ten dokonce podporuje i dotyky.

LumiWatch v sobě mají projektor s podporou dotyků

Tento funkční prototyp vytvořili vědci z univerzity Carnegie Mellon, která se nachází v Pittsburghu. Cílem projektu je umožnit používání chytrých hodinek přímo na ruce. V podstatě by se dalo říct, že LumiWatch promění ruku uživatele v dotykový displej. Výhodu to má například v tom, že velikost “displeje” je v tomto případě až pětkrát větší než u klasických chytrých hodinek, které můžeme vidět nyní na trhu.

LumiWatch: On-Arm Projected Graphics and Touch Input

LumiWatch: On-Arm Projected Graphics and Touch Input

O displej se stará malý projektor, který má 15 lumenů. Výkon pak obstarává čipset Snapdragon, který doplňuje 768 MB RAM, 4GB vnitřní paměti. Baterie pak má kapacitu 740 mAh. Hodinky mají také Bluetooth nebo Wi-Fi. Systém je pak Android 5.1. Velikostně na tom nejsou nějak špatně, rozměry jsou 50mm x 41mm x 17mm, což je o něco málo více než u klasických hodinek. Vědci říkají, že na trhu by se mohl objevit s cenovkou do 600 dolarů, v přepočtu s DPH to je cca 15 tisíc Kč.

Chtěli byste mít podobné chytré hodinky, které promítají informace přímo na ruku?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)