Chytání Pokémonů podporují Mapy Google jako aktivitu v Časové ose

chytani_pokemonu_ico

Časová osa v Mapách Google zaznamenává polohu uživatele v průběhu dne. Kromě toho se snaží odhadnout (většinou správně), jakým způsobem se uživatel mezi jednotlivými body svého pobytu pohyboval. Na výběr je pěší chůze, jízda na kole, jízda autem či na motorce, běh, vlak a další prostředky hromadné dopravy, případně některé sportovní aktivity. Použitý způsob dopravy lze dodatečně měnit. Včera si jeden z uživatelů otevřené sociální sítě Reddit, který se podepsal jako GoldLeader272, všiml novinky: v Časové ose lze jako možný způsob přesunu mezi dvěma body zvolit Chytání Pokémonů. Uživatel tak může vybrat, který úsek absolvoval během hraní hry Pokémon Go. Následně se tento údaj promítá do celkových denních statistik.

Chytání Pokémonů lze zadat jako aktivitu v Časové ose Chytání Pokémonů lze zadat jako aktivitu v Časové ose

Pokud nejste obeznámeni s tím, co je Časová osa, pak vězte, že je to je to jedna funkcí ukrytých hluboko v Mapách Google, o které patrně ví jen zlomek uživatelů. Časová osa dává uživatelům přehled o tom, kde se nacházeli a jak se tam dostali. Je to v podstatě mapa s údaji o tom, jaká místa uživatel navštívil. Záznam probíhá většinou automaticky, ale lze ho dodatečně upravovat – například lze chybně detekovanou cestu tramvají změnit na jízdu autem.

Přidání položky Chytání Pokémonů do seznamu aktivit je spíše malou novinkou. Z praktického hlediska se v podstatě jedná o chůzi s několika zastávkami pro lov. V minulosti přitom byla ve zdrojových kódech objevena ikonka Pokéballu, nicméně její význam ještě nebyl zřejmý. Dnes tedy už víme, k čemu měla sloužit.

Jak zadat Chytání Pokémonů v Časové ose?

Podívejme se nejprve na mobilní verzi Map Google (uvedený postup jsme zkoušeli na telefonu s Androidem N a Mapami Google 9.36).

  1. Spusťte Mapy Google a klepnutím na tlačítko se třemi čárkami v levém horním otevřete postranní nabídku.
  2. Z nabídky vyberte položku Vaše časová osa.
  3. Přejděte na den, kdy jste lovili Pokémony a zvolte (patrně nesprávně detekovanou) aktivitu.
  4. Použijte tlačítko Upravit.
  5. Z nabízených možností vyberte Chytání Pokémonů.

Velmi podobně to funguje i ve webové verzi Časové osy Map Google. Následně můžete sledovat, kolik metrů či kilometrů jste nachodili pěšky, najezdili autem a veřejnou dopravou nebo ušli právě kvůli Pokémonům.

Zdroje: androidpolice.com, reddit.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)