Tohle se nepovedlo: OnePlus špatnou aktualizací vymazal lidem mobily

chybná aktualizace OnePlus 8 vymazání mobilu

Čínská společnost OnePlus v posledních hodinách řeší nepříjemný problém, který si za rámeček asi nedá. A někteří uživatelé na něj asi budou dlouho vzpomínat. Firmě se “podařilo” vydat aktualizaci, která v telefonech OnePlus 8 způsobila nevratné smazání veškerých dat. Co přesně se stalo? Modely 8 a 8 Pro momentálně disponují plnou verzí systému OxygenOS 11.0.1.1 a u nich je vše v pořádku. Stejné vydání nicméně firma omylem poslala i do telefonů OnePlus 8, které v ten moment testovaly beta verzi. Když si tohoto omylu uživatel nevšiml a důvěřivě spustil update, přišel o data. Chybná aktualizace OnePlus 8 tak znamenala pro řadu lidí vymazání mobilu.

Oxygen OS 11 OnePlus 8 Pro

Na všechno se pochopitelně rychle přišlo a čínská firma problém na několika úrovních řeší, lidem to ovšem jejich data nevrátí. Jde o fotky, videa, zprávy, ale třeba i uložené dvoufaktorové přístupy. Což může vyústit například v zablokování přístupu do Gmailu. Chybná aktualizace byla samozřejmě zastavena, ale OnePlus upozorňuje beta testery s modely 8, kterým ještě může v mezičase přijít, aby si dobře zkontrolovali, že jde skutečně o beta verzi a vymazání mobilu se vyhnuli. Pokud ne, vůbec ji nemají instalovat. Pro ty, kteří inkriminovaný update nainstalovali, ale stále nerestartovali telefon, má OnePlus speciální APK, které zabrání smazání dat. Firmě se podobná věc nestala poprvé. Na jaře omylem poskytla Indům evropsou verzi systému, která je připravila o některé funkce.

Stalo se vám někdy něco podobného?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)