TOPlist

Bezpečnostní balík Lookout 3.0: nové rozhraní a lokalizace vypnutého telefonu

lookout_ico

Bezpečnostní společnost Lookout včera uvolnila třetí generaci své mobilní aplikace Lookout Security & Antivirus pro Android. Jde o poměrně zásadní update jak co do vzhledu, tak i z hlediska funkčnosti. Podle redaktorů serveru Droid Life je nový vzhled čistší a působí sofistikovaněji.

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Nová verze přichází s funkcí Activity Feed, které zobrazuje v reálném čase informace o tom, jak aplikace pomáhá chránit data a telefon. Zajímavá je také nová funkce Signal Flare („signální raketa“ či „světlice“), jejímž cílem je pomoci uživateli při hledání telefonu či tabletu, který má vybitou baterii. Princip je relativně jednoduchý: zařízení před vypnutím ohlásí svou polohu serverům Lookoutu, takže je možné zpětně zjistit, kde se v tom okamžiku nacházelo, a tím významně zvýšit šanci k nalezení. Další novinkou je ochrana proti USSD útokům, spočívajících v automatickém zpracování čísla v odkazu, QR kódu, NFC apod. (podrobně jsme o tomto problému psali ve článku Jak se chránit před USSD útokem?).

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Podívejte se na video:

Protect Your Android with Lookout Security Antivirus

Protect Your Android with Lookout Security Antivirus

Přehled novinek, se kterými se společnost Lookout pochlubila v tiskové zprávě, vypadá následovně:

  • Nový vzhled aplikace, vycházející z filozofie posledních standardů operačního systému Android. Design je intuitivnější, což usnadňuje přístup k funkcím, informacím a opatřením v případě ohrožení.
  • Lepší přehled – čím více budete spoléhat na telefon, tím více budete chtít vědět, co v něm děje. Lookout přichází přehledem Activity Feed, který zobrazuje informace o tom, jak Lookout chrání zařízení. Budete informováni o hrozbách, historii stahování, zálohování dat a oznámeních zabezpečení.
  • Ztracený telefon + mrtvá baterie = žádný problém. Lookout denně pomáhá najít tisíce telefonů (tvrdí tisková zpráva). Ne vždy je ale hledání úspěšné – nejčastějším důvodem (prý až ve 30 % případů), proč se telefon nepodaří lokalizovat, je vybitá baterie. Chcete-li předejít tomuto problému, pak vám jistě přijde vhod funkce Signal Flare, která automaticky zjistí a odešle polohu telefonu těsně před vybitím baterie.
  • Lookout také přidal funkci Safe Dialer, která chrání před relativně novým typem ohrožení, jehož výsledkem může být v některých případech kompletní smazání telefonu, a údajně třeba i zablokování SIM karty. Safe Dialer testuje všechna telefonní čísla volaná z mobilního prohlížeče a upozorní vás, pokud dojde ke snaze vytočit číslo, které by mohlo škodit.

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Někteří uživatelé, kteří si již nainstalovali poslední verzi, reportují problémy s nedostatkem paměti, jež se projevují navzdory tomu, že jejich zařízení splňují minimální požadavky pro instalaci.

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

V bezplatné variantě sice funguje odstraňování škodlivých aplikací, ale pokud chcete další funkce, jako je vzdálené zamknutí a vymazání telefonu, či bezpečné procházení webů v nativním prohlížeči, budete si muset objednat prémiovou verzi za 30 dolarů (cca 580 Kč) ročně.

Další informace najdete na oficálním blogu společnosti.

XDtc35eneyyS5NdmF5O9cK S1nMmlR Aresu7ZPpIg7fnGGJzNFkPheFvO3RVZtYfg=w124
Lookout Security & Antivirus
Lookout Mobile Security
Verze Liší se dle zařízení (9. 10. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení

q1FR3QlW12UHp3Sn6pP2PFLIaLFAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

 

Zdroje: Droid Life, Android Guys, Phandroid a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)