Menu

Bezpečnostní balík Lookout 3.0: nové rozhraní a lokalizace vypnutého telefonu

Bezpečnostní společnost Lookout včera uvolnila třetí generaci své mobilní aplikace Lookout Security & Antivirus pro Android. Jde o poměrně zásadní update jak co do vzhledu, tak i z hlediska funkčnosti. Podle redaktorů serveru Droid Life je nový vzhled čistší a působí sofistikovaněji.

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Nová verze přichází s funkcí Activity Feed, které zobrazuje v reálném čase informace o tom, jak aplikace pomáhá chránit data a telefon. Zajímavá je také nová funkce Signal Flare (“signální raketa” či “světlice”), jejímž cílem je pomoci uživateli při hledání telefonu či tabletu, který má vybitou baterii. Princip je relativně jednoduchý: zařízení před vypnutím ohlásí svou polohu serverům Lookoutu, takže je možné zpětně zjistit, kde se v tom okamžiku nacházelo, a tím významně zvýšit šanci k nalezení. Další novinkou je ochrana proti USSD útokům, spočívajících v automatickém zpracování čísla v odkazu, QR kódu, NFC apod. (podrobně jsme o tomto problému psali ve článku Jak se chránit před USSD útokem?).

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Podívejte se na video, kterým Lookout propaguje novou verzi své aplikace.

Přehled novinek, se kterými se společnost Lookout pochlubila v tiskové zprávě, vypadá následovně:

  • Nový vzhled aplikace, vycházející z filozofie posledních standardů operačního systému Android. Design je intuitivnější, což usnadňuje přístup k funkcím, informacím a opatřením v případě ohrožení.
  • Lepší přehled – čím více budete spoléhat na telefon, tím více budete chtít vědět, co v něm děje. Lookout přichází přehledem Activity Feed, který zobrazuje informace o tom, jak Lookout chrání zařízení. Budete informováni o hrozbách, historii stahování, zálohování dat a oznámeních zabezpečení.
  • Ztracený telefon + mrtvá baterie = žádný problém. Lookout denně pomáhá najít tisíce telefonů (tvrdí tisková zpráva). Ne vždy je ale hledání úspěšné – nejčastějším důvodem (prý až ve 30 % případů), proč se telefon nepodaří lokalizovat, je vybitá baterie. Chcete-li předejít tomuto problému, pak vám jistě přijde vhod funkce Signal Flare, která automaticky zjistí a odešle polohu telefonu těsně před vybitím baterie.
  • Lookout také přidal funkci Safe Dialer, která chrání před relativně novým typem ohrožení, jehož výsledkem může být v některých případech kompletní smazání telefonu, a údajně třeba i zablokování SIM karty. Safe Dialer testuje všechna telefonní čísla volaná z mobilního prohlížeče a upozorní vás, pokud dojde ke snaze vytočit číslo, které by mohlo škodit.
Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

Někteří uživatelé, kteří si již nainstalovali poslední verzi, reportují problémy s nedostatkem paměti, jež se projevují navzdory tomu, že jejich zařízení splňují minimální požadavky pro instalaci.

Lookout Security & Antivirus 3.0

Lookout Security & Antivirus 3.0

V bezplatné variantě sice funguje odstraňování škodlivých aplikací, ale pokud chcete další funkce, jako je vzdálené zamknutí a vymazání telefonu, či bezpečné procházení webů v nativním prohlížeči, budete si muset objednat prémiovou verzi za 30 dolarů (cca 580 Kč) ročně.

Další informace najdete na oficálním blogu společnosti.

Lookout Security & Antivirus
Lookout Mobile Security
VerzeLiší se dle zařízení (9. 10. 2012)
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: Droid Life, Android Guys, Phandroid a Android Central.

 

Komentáře

Jiří

Jiří

10.10.2012 9:26

580 Kč ROČNĚ!!?? Oni asi upadli na hlavu, ne? Je sice úžasný, že mají video, na kterým jsou strašně šťastní, krásní a veselí zaměstnanci (aby ne, za 580 ká ročně), ale za ty prachy si to můžou vetknout do análu.

Xaver Jandura

Xaver Jandura

10.10.2012 9:39

Aplikace je to pěkná a zřejmě i užitečná. Jen nevím, proč bych si jí já a kdokoliv jiný kupoval a měsíčně platil, když existuje alternativa zadarmo se stejnými ba i lepšími funkcemi. Samozřejmě tu mluvím o Avastu, který je momentálně co se funkcí, vzhledu a ceny týče, bezkonkurenční.

Navíc lidé co mají Androidí telefon s pořizovací cenou okolo 3000kč, nebudou pravděpodobně uvažovat o pravidelném placení aplikace s cenou cca 600 korun/rok.

Albion66

Albion66

10.10.2012 9:51

Xaver Jandura: Naprosto souhlasím. Veškeré funkce nabízí i Avast a to zdarma, včetně vzdáleného uzamčení, vyhledání atd. na jejich stránkách.

dw

dw

10.10.2012 9:53

mam sg3 takže nemám duvod toto kupovat. lokalizaci telefonu mam automaticky od samsungu a šlape perfektne. a antivir netřeba.

Libb

Libb

10.10.2012 11:04

dw: k čemu ti bude ta lokace po resetu do továrního nastavení, což aspoň trochu zručný zloděj udělá jako první? Avast i Lookout mají možnost zapsat se do systému tak, že přežijí i tovární reset.
Avast jsem zkoušel, ale to, že ho odstřelí spolehlivě instalace Handcent SMS, mě trochu znejistilo ohledně sofistikovanosti toho jejich řešení.

Jirka

Jirka

10.10.2012 11:40

Já používám už poměrně dlouhou dobu Cerberus a spokojenost, pravda naštěstí jsem ho nikdy nepotřeboval využít v praxi, ale je parádní.

Albion66

Albion66

10.10.2012 13:06

Libb: Teď jsem schválně testnul možnost odstřelení aplikací Handcent SMS a Avast se tvářil spokojeně a nic zvláštního se nestalo. Vím že v diskuzích bylo psáno, ža Avast hlásí, že tato app není primární aplikace pro odsílání SMS, ale že by to odstřelilo Avast, mě se to nestalo. Avast, přesněji Anti-Theft, odstřelení přežije pouze v případě že byl instalován s právy root. Po té absolutně spolehlivě přežije, mám odzkoušeno. I kompletní wipe. Nevím možná snad až přeblafnutí nové romky by jej spolehlivě zlikvidovalo.

LiborA

LiborA

10.10.2012 14:32

Albion66: “Přeblafnutí” nové Romky s Wipem odstřelí vše :D

Libb

Libb

10.10.2012 15:36

Albion: jo, mně stačilo, že Avast hlásil problém, to by zloděje hned upozornilo, že tam něco takového je. Nezkoušel jsem, jestli mu to opravdu vadí.
Antitheft se umí flashnout do systémové oblasti, takže přežije factory reset včetně nastavení, přeflashnutí ROM – třeba u Samsungu může být ROM no-wipe a pak by snad i přežil, ale obecně spíš ne. Hlavně, zloděj, který dělá full wipe nebo flash, už je asi natolik znalý, že se zbaví i toho Avastu když by bylo třeba.

ota.n

ota.n

10.10.2012 16:19

Nevím jak Lookout, ale Antithefl(od Avastu)má zásadní problém pokud SMS aplikace je jiná než systémová (takže nejen Handcent ale i Go SMS a pod.) a to v tom, že ukáže jako běžnou i příkazovou SMS pro Antithefl = prozradí tím přístupové heslo.

Vlastimil

Vlastimil

10.10.2012 16:19

HTC SENSE to jistí :) Telefon si přes SENSE najdu ,uzamknu ,vymažu ,atd.

Albion66

Albion66

11.10.2012 6:38

LiborA: o tom zadna :-]]

DAW1d

DAW1d

13.10.2012 21:21

Taky používám Avast.. maká skvěle, najde telefon, má pohodlné dálkové ovládání přímo přes browser, měl by přečkat i reinstal CM romky a to vše zdarma! Proč bych měl platit 580kč?! A ještě ročně?! To už je úplnej fór:D

Jakub

Jakub

19.12.2012 17:11

Vlastimil: cau prosim te, jak najdes telefon pres HTC SENSE?? jejich web stranky tam nic takoveho nenabizeji nebo snad ano?? poradi nekdo kdo ma HTC??

Milda

Milda

28.12.2012 22:03

Vlastimil: To už dávno neplatí (od jara), tak abys nebyl při ztrátě svého HTC zklamanej.

Jakub: Už ne, na jaře HTC starou verzi webu a služeb HTCsense.com vyplo a nová verze už umí leda tak nastavit tapetu a další ptákoviny a to jen na telefonech s Jelly Bean (zatím One X+, později i One X a One S). Lokalizace a ovládání ztraceného telefonu zrušili. Škoda. Možná to někdy pro nové (!) telefony zase zapnou, ale možná ne.

Kotes

Kotes

21.4.2013 14:23
Petra Vosecká

Petra Vosecká

10.5.2013 14:34

mám dotaz je možé jakkoli vysledovat a lokalizovat telefon který je vypnutý? nebo se dá jen zjistit poloha před vyputím-vybitím baterie? díky

Karelk

Karel Kiliánexternista 13

10.5.2013 14:56

To: Petra Vosecká
Ne, vypnutý telefon nijak nekomunikuje s okolím.
A poloha před vypnutím – jedině, pokud v něm před vypnutím byla aktivní nějaká aplikace, odesílající a ukládající polohu, jako je třeba tento Lookout či Google Latitude. Jinak ne. Zpětně bez šance.

RSS (komentáře k článku)