ASUS stíhá rozjetý vlak, další ZenFony dostávají update na Marshmallow

ASUS ZenFone Zoom a Selfie – Marshmallow – náhleďák

V době, kdy se pomalu blíží vydání další nové verze Androidu 7.0 Nougat, bychom už nečekali, že ještě některá zařízení dostanou aktualizaci na třičtvrtě roku starý Android 6.0 Marshmallow. Je tomu ale tak a aktualizaci získávají nově také smartphony značky ASUS, které se zaměřují na focení, tedy ZenFone Zoom a ZenFone Selfie.

ASUS bere aktualizace útokem, bohužel ale hlemýždím tempem

Na první pohled by se mohlo zdát, že smartphony ZenFone jsou si v lecčem podobné, protože je často odlišuje jen drobný kousek hardwaru. Přesto se ale tyto kousky dostávají mezi aktuální teprve nyní. Výrobce nestihl dokončit včas svůj plán, kdy chtěl mít ještě před koncem druhého kvartálu všechny OTA aktualizace rozeslané, ale nejde ještě o tak velké zdržení. Máme tu již sice třetí kvartál, ale jen pár dní, takže to ASUSu promineme.

Asus-ZenFone-Zoom

ZenFone Zoom (ZX551ML) tedy není dostává aktualizaci na verzi systému 4.21.40.74, zatímco ZenFone Selfie (ZD551KL) na verzi 21.40.0.1692. Na obou zařízeních by měly ubýt některé předinstalované aplikace.

V ZenFone Zoom to například budou ASUS Záloha, Google Knihy Play, Google Hry Play, Kiosek Google Play, Google+ nebo ZenFlash. Naopak ale byly přidány některé nové, mezi kterými je například Kalendář Google, Google Messenger, Facebook, Facebook Messenger a Instagram.

V ZenFone Selfie ale ubyde o mnoho více předinstalovaných aplikací. Majitelé tohoto smartphonu ale budou jistě potěšeni.

asus zenfone selfie 5

 

Ruční aktualizace

Pokud vám ještě aktualizace nedorazila a nechcete čekat, až vám přijde oznámení, můžete ji provést již nyní, ručně. Stačí navštívit stránky podpory ASUS a postupovat podle kroků, které výrobce uvádí.

Zdroj: androidpoilce.com

 

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)