TOPlist

Zůstalo jen u betaverze. ASUS ZenFone 4 se Androidu 9 nedočká

ASUS ZenFone 4 Android 9

Máte ZenFone 4 a těšili jste se na oficiální update na Android 9 Pie? Máme pro vás špatnou zprávu. Taiwanský výrobce se rozhodl smartphone na další verzi systému neupgradovat. Majitelé tohoto telefonu v příchod verze Pie věřili hlavně díky tomu, že ASUS začátkem letošního roku vypustil pro telefon Android 9 v betaverzi. Nyní je ovšem jasné, že zůstane jen u ní. ASUS ZenFone 4 Android 9 v plné verzi nedostane.

ASUS ZenFone 4 varianty

Telefon z konce roku 2017 vyšel nejprve s verzí Nougat (7) a brzy se dočkal upgrade na verzi Oreo (8). Další řady se ovšem nedočká. ASUS to oznámil na svých stránkách podpory v odpovědi jednomu z uživatelů. V diskuzi to okamžitě vzbudilo rozruch. Někteří uživatelé fóra dokonce začali vyhrožovat tím, že si již nikdy další produkt ASUS nepořídí. Výrobce toto rozhodnutí obhajuje v tom smyslu, že chce u telefonu zachovat výkonnost a stabilitu. A že proto u něj bude raději pracovat na ladění Androidu 8.

Betaverze novějšího systému zůstane nadále dostupná a zájemci si tak mohou ve svém ASUS ZenFone 4 Android 9 vyzkoušet alespoň částečně. Firma ovšem zdůrazňuje, že pro tuto testovací verzi nebudou dostupné žádné pravidelné aktualizace.

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)