Český Asus Transformer TF300TG dostává Android 4.2.1

Asus-Jelly-Bean-Update

Asus Transformer Pad 300 se velmi rychle dočkal Jelly Beanu 4.1 a i aktualizace na Android 4.2.1 přišla velmi rychle (ve srovnání s konkurencí). Pozadu však trochu zaostával model s 3G modulem (TF300TG), který, jak se zdá, dostává aktualizaci až nyní. To je více než měsíc později oproti modelu bez 3G (TF300T). A co nový systém nabízí?

P_500

Změnilo se prostředí domácí obrazovky, které nyní připomíná přístroje Nexus – notifikační lišta je rozdělena na dvě a vysouvá se z horní lišty, ve spodní řadě přibyly tlačítka aplikací a navigační klávesy nyní sídlí uprostřed. Dobrou zprávou ovšem zůstává, že systém nabízí možnost ponechat spouštěč ze systému Android 4.1. Mně osobně přijde lepší starý spouštěč. Součástí jsou také Widgety na zamykací obrazovce, možnost provozovat více uživatelů zároveň nebo třeba nová aplikace fotoaparátu. Zde přichází mírné zklamání – ta totiž zatím režim 360° PhotoSphere nenabízí.

Aktualizace je přístupna formou OTA – přímo z prostředí tabletu a není potřeba přístroj připojovat k PC.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem  portálu SvetAndroida.cz  pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)