Asus aktualizuje – Marshmallow dostávají hned 4 telefony (aktualizováno)

zenfone marshmallow

Společnost Asus možná nelze označit za tradičního výrobce telefonů, za dobu svého působení v této oblasti však své místo na trhu bezesporu již našel. Dlouhodobý úspěch v tomto odvětví však nelze stavět jen na samotných produktech, ale také na jejich následné podpoře. A právě svou podporou nově výrobce řadu svých příznivců potěšil. Aktualizace na Android 6.0 Marshmallow totiž dorazila nebo brzy dorazí hned na 4 telefony tohoto výrobce.

Které telefony dostaly novou aktualizaci?

Výrobce již před několika dny uvolnil aktualizaci na novou verzi Androidu pro Asus ZenFone Max s obří, 5 000 mAh baterií, a také Asus ZenFone 2 Laser, který pro změnu nabídne v rámci své kategorie velmi slušné fotografické schopnosti. Nyní se do oběhu dostává Android 6.0 Marshmallow pro služebně starší, ale podstatně vybavenější model Asus ZenFone 2 ZE551ML, který v době svého uvedení na trh zaujal především díky 4GB operační paměti. Nakonec se nového systému dočká také Asus ZenFone 2 ZE550ML s nepatrně slabším procesorem a “pouze” 2 GB RAM.

Asus Zenfone Max displej

Nová verze operačního systému je pro telefony dostupná formou OTA akatualizace a její dostupnost pro váš telefon si tak můžete ověřit v nastavení pod položkou “Systémové aktualizace”. Vedle již zmíněného Androidu 6.0 Marshmallow by aktualizace měla přinést především odstranění velké části předinstalovaného bloatwaru a pochopitelně také vylepšit stabilitu a rychlost systému spolu s odstraněním případných softwarových problémů z předchozí verze firmwaru.

Aktualizace: Jak se po vydání tohoto článku ukázalo, aktualizace na Android 6.0 Marshmallow pro telefony Asus ZenFone 2 ZE550ML a ZE551ML stále oficiálně dostupná není. Verze firmwaru s Androidem 6.0, která se na internetu objevila stále nese označení “beta” a po její instalaci došlo u některých telefonů k jejich zablokování. Za chybnou informaci se omlouváme a děkujeme za upozornění na tento fakt našemu čtenáři.

Máte již ve svém telefonu Asus ZenFone Android 6.0 Marshmallow? Jaké jsou vaše zkušenosti s nejnovější aktualizací?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)