Energie chytře: Aqara prodává v ČR termostatické hlavice E1

Aqara termostatické hlavice Smart Radiator Thermostat E1

Značka Aqara, která spadá pod čínského giganta Xiaomi, oficiálně vypustila na vybrané evropské trhy své nové termostatické hlavice Radiator Thermostat E1 s technologií Zigbee 3.0. Zařízení je po připojení k dodatečné bráně schopné regulovat teplotu prostřednictvím automatizací či manuálního nastavení skrze mobilní aplikaci. Efektivně pak zvládne nejen ovládat, ale také šetřit energie. Rozumí mimo jiné se systémem HomeKit, asistenty Alexa či Google a je možné ji zařadit i do IFTTT.

Aqara Smart Radiator Thermostat E1 Installations Video

Aqara Smart Radiator Thermostat E1 Installations Video

Při použití dveřních či okenních a tepelných senzorů umí hlavice automaticky vypínat topení při větrání nebo nastavovat teplotu v jednotlivých místnostech. Možná je i ochrana nemovitosti před zamrznutím a po správném nastavení aplikace je možné také vytápět místnosti dle preferencí jednotlivých osob.

Přímé ovládání na hlavici zpříjemní vysoce kontrastní barevný LCD displej. Vyměnitelná baterie má výdrž zhruba jeden rok.

Aqara termostatické hlavice Smart Radiator Thermostat E1 displej

Novinka je v ČR k dostání přes několik prodejců a cena je jednoho kusu je cca 1 300 Kč. My už máme několik kusů v redakci a chystáme se na jejich testování.

Jak momentálně řešíte úsporu energií?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)