Menu

Apple vs Samsung: Austrálsky sudca požaduje predajné čísla iPadu

Spoločnosť Apple vedie  súdny spor voči výrobku Samsung Galaxy Tab 10.1 (a ďalším) vo viacerých štátoch. V skratke obviňuje Samsung z kopírovania dizajnu a ďalších veci, ktoré vedie k zníženiu počtu potencionálnych kupujúcich iPadu. Zatiaľ čo holandský súd neuznal kopírovanie v prípade Galaxy Tab 10.1, nemecký súd  kvôli nemu zastavil dodávky tohto tabletu v Nemecku.  V Austrálií sudkyňa Annabelle Bennett teraz požaduje od Applu výsledky predaja iPadu v USA a UK, ktoré by preukázali, že uvedenie Galaxy Tab 10.1 malo  nejaký vplyv na predajnosť iPadu. Tým by podľa sudkyne mal Apple jasný dôkaz o podobnosti produktov a parazitovaní na predaji iPadu. Keďže predajnosť iPadu oproti minulému roku stúpla o 183% a ani po uvedení Galaxy Tab 10.1 sa nedá predpokladať, že by došlo k poklesu pravidelných predajov, nebude asi tento údaj ku prospechu Applu.  Poradca Neil Murray k tomu dodáva:  Ľudia, ktorý chcú android produkty si vždy kúpia android produkty a tým pádom Galaxy Tab 10.1 a ďalšie Galaxy produkty nemajú vplyv na predajne výsledky Applu.

TechCrunch

 

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab 10.1 P7510 16GB poskytuje server Heureka.cz

 

Komentáře

Sawer

Sawer

7.9.2011 11:52

Chytra slecna…

Lukas

Lukas

7.9.2011 11:53

Chytrý poradce…

bendan

bendan

7.9.2011 12:03

Jen aby si Apple neco nevycucal z prstu…

Jakub

Jakub

7.9.2011 12:43

To je preci absolutni nesmysl, tento princip by znamenal, ze neexistuje konkurence. Produkty by se prodavali jen v izolovanych skupinach. Pokud konkurencni produkty ovlivni prodejnost, neznamena to, ze jsou to kopie…

Ach jo.

Neonik

Neonik

7.9.2011 13:17

Dyť je to absolutně ujetý..:-D To je jak kdyby třeba BMW zažalovalo Audi, že kvůli A8 se jim míň prodává 7čková řada… To je absurdní.. Já si myslím, že tomuhle se říká monopol a Applu by měli eště napařit tučnou pokutu.. Už mě tímhle fakt serou.. Neříkám, že jejich produkty jsou špatný, ale pokud chcou na trhu uspět tak se musí snažit vyrábět produkty co nejlepší.. a ne jen ostatní osočovat z kopírování atd..

petr

petr

7.9.2011 14:46

Přesně jako Jakub. Jak skrze tohle může uznat kopírování/nekopírování…to bychom se na nějakou konkurenci mohli vykašlat úplně. To, že je produkt A lepší a lidi to chtějí kupovat radši než produkt B, neznamená, že produkt A je kopií produktu B, potažmo parazituje na B.
Fakt blbost.

mcsamek

mcsamek

7.9.2011 15:30

cize len nemecke sudy zostanu sproste a korupcne. ine sudy ktore apple nedokazal podplatit davaju apple jasne najavo, ze samsung ma tak isto rovnake pravo predavat svoje produkty. som zvedavy, kto appleu bude teraz vyrabat procesory, pamet, displeje a ine veci? len aby nenasledoval po tom uspechu rovnako rychly pad appleu. Vobec by nam apple nechybal a jobs by mohol ist v kude do dochodku a liecit sa.

Pascal

Pascal

7.9.2011 16:30

Je to trocha na hlavu, vsak kazdej firme ked uvedie na trh nejaky produkt ide o znizenie predaje konkurencie a zvysenie svojich, a este ktomu, ked sa niekto rozhuduje podla designu tak prosim… Cize nic moc, a to sa Apple sudi v kazdom state? A vsade padaju ine rozhodnutia D

12

12

7.9.2011 18:07

Myslím, že tady mnoho z Vás zbytečně kritizuje opačnou logiku. Nikdo snad neříká, že pokles prodejů BMW řady 7 po uvedení nové Audi A8 znamená, že někdo kopíroval. Tak to sice může být, ale nemusí. Ovšem v opačném případě, a tedy kdyby prodej BMW neklesl ani s nástupem konkurence, je velmi pravděpodobné, že Audi neparazituje a neděje se to, že si chce manažer koupit “tamto velké auto s hranatými světly a chromovou lištou”, a pro svou podobnost “omylem” koupí audinu místo báva.
A navíc: nevěřím, že by se jakýkoli soudce v podobně vyspělé zemi, jako je Austrálie, rozhodl jen na základě tohoto jednoho údaje.

Neonik

Neonik

7.9.2011 19:16

@12 – Máš pravdu, soudce se tímto nejspíš nesnaží dokázat vinu Samsungu, ale jen poukázat na jeho nevinu.. Snad.. :-)

RSS (komentáře k článku)