Aplikace Security Camera promění váš mobil v bezpečnostní kameru

Neutrácejte-za-bezpečnostní

Chcete dohlédnout na domácnost či kancelář v době vaší nepřítomnosti? Pak potřebujete bezpečnostní kameru. Pokud vám v šuplíku leží vysloužilý telefon, můžete ušetřit nemalé finanční prostředky. Stačí na něj nainstalovat aplikaci Security Camera.

Obsah článku

Co aplikace Security Camera slibuje?

Instalací a spuštěním aplikace Security Camera vytvoříte z chytrého telefonu ještě chytřejší bezpečnostní kameru. Tu pak můžete kontrolovat, sledovat a ovládat ze druhého telefonu.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Kamera s inteligentní detekcí pohybu.
 • Výjimečná odolnost proti planým poplachům.
 • Funkce online kamery v HD rozlišení včetně nahrávání videa.
 • Funkce interkomu.
 • Fotografie narušení ve vysokém rozlišení.
 • Libovolný počet kamer zdarma vytvoří komplexní domácí bezpečnostní systém.
 • Podpora sdílení kamer s rodinou či přáteli.
 • Díky skvělým vlastnostem se hodí nejen do interiéru, ale i do exteriéru, kde jiné detektory dobře nefungují.
 • Možnost vynechání zón v obraze.
 • Plynule nastavitelná citlivost detekce pohybu.
 • Intuitivní ovládání.
 • Funguje jak na Wi-Fi, tak přes mobilní sítě.

 

Jak udělat z telefonu bezpečnostní kameru?

Po spuštění se vás ujme průvodce, který na několika obrazovkách představí hlavní vlastnosti této aplikace. Následuje přihlášení účtem Google a v dalším kroku si vyberete, zda daný telefon bude fungovat v roli kamery, nebo sledovacího monitoru. V případě kamery zde nastavení končí, aplikace ještě upozorňuje na vhodnost připojení nabíječky – přeci jen v tomto režimu je spotřeba baterie poměrně citelná.

Na telefonu, který budete používat jako monitor, můžete sledovat více kamer najednou – jejich počet není omezen. V případě, že kamera zaznamená pohyb ve sledované oblasti, upozorní na to monitor oznámením. Tlačítkem s obrázkem kamery se můžete podívat na aktuální obraz snímaný kamerou včetně zvuku. V tomto režimu lze zapnout pořizování záznamu nebo přes telefon v roli kamery promluvit.

Přes tlačítko s obrázkem sekvence snímků se dostanete ke všem záznamům narušení. Ty jsou zobrazovány jako fotografie s vyznačením té části obrazu, kde byl zaznamenán pohyb. Snímky lze uložit do telefonu pro další použití.

V nastavení pod ozubeným kolem lze přepínat mezi předním a zadním fotoaparátem, nastavit rozlišení a případně digitální přiblížení. Detekci pohybu je možné nejen zapnout a vypnout, ale také nastavit její citlivost a vybrat část záběru, kde bude sledováno narušení. Z vlastní zkušenosti můžeme konstatovat, že výchozí nastavení je dostatečné pro sledování interiéru. Dá se říci, že v tomto režimu kameře neunikla ani myš.

Kameru lze pojmenovat, sdílet s dalšími uživateli (pozvánka přijde e-mailem a pozvaný uživatel si také musí nainstalovat aplikaci), vypnout a zapnout, případně úplně smazat.

Resumé

Výhod bezpečnostní kamery v podobě chytrého telefonu je celá řada. Jmenujme například nulové náklady (pokud máte k dispozici vysloužilý telefon) či energetickou soběstačnost v případě výpadku napájení po dobu až několika hodin.

Program Security Camera je jednoduchý a jeho nastavení zvládne i začátečník. Nabízí asi vše, co by náročnější zákazník mohl od bezpečnostní kamery požadovat, tedy primárně upozornění na narušení, záznam i možnost sledovat živý obraz včetně oboustranné komunikace.

Aplikace Security Camera je v Obchodě Play od konce dubna a za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací. Uživatelé ji hodnotí veskrze pozitivně – po třiceti hodnoceních má velmi pěknou známku 4,5. Instalační balíček velký 16 MB lze použít na telefonech s Androidem 4.1 a novějším.

Security Camera CZ
Security Camera CZ
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)