Menu

Aplikace Nexar umožní proměnit jakýkoli Android v palubní kameru

Palubní kamera (v angličtině „dashcam“), je jedna z věcí, která se může hodit, pokud potřebujete prokázat, že za proběhnuvší dopravní nehodu nemůžete vy. Drtivá většina vozů ale ve vlastní výbavě palubní kameru, která by takové situace hlídala, jednoduše nemá. Pokud se tedy chcete chránit, musíte si takovou kameru dokoupit, což není levné a navíc se musíte babrat s instalací. Je zde ale ještě jedna možnost, která je snazší, levnější, ale jen málo se o ní zatím ví – aplikace Nexar.

Aplikace Nexar není jen palubní kamera, ale „All-in-One“

Jak vás asi napadlo, aplikace si vystačí se zadní kamerou telefonu. K tomu ještě nutně potřebuje alespoň Android 4.1, ale pokud obě podmínky splníte, aplikace vám bude fungovat. Aplikace Nexar ale není jen obyčejnou palubní kamerou. Například obsahuje parádní varování před brzdícím vozem před vámi, díky akcelerometru aplikace pozná, že jste razantně dupli na brzdu a díky GPS vám všechny tyto události, včetně celého průběhu jízdy, hezky zakreslí do mapy. Videa se ukládají dynamicky, aby zůstaly uložené poslední záznamy, případně ty, které konkrétně vyberete. Po uložení je můžete v případě potřeby snadno sdílet s pojišťovnami.

aplikace nexar

A pokud se ptáte, zda aplikace umí běžet na pozadí, když si v autě chcete přehrávat třeba hudbu nebo zobrazit navigaci, tak ano, umí. Jednu nevýhodu ale má. Tou je spuštěná kamera, případně obě (přední i zadní), gyroskop, GPS, další senzory a nemalé množství softwarových prostředků. Většina telefonů se díky tomu bude celkem zahřívat a v létě, kdy zůstane telefon na přímém sluníčku je přehřátí poměrně jisté. Navíc je možné, že se baterie bude vybíjet rychleji, než ji budete schopni v autě nabíjet. Na druhou stranu, jde ale o skvělý způsob, jak recyklovat vysloužilá zařízení.

Aplikace Nexar je sice dostupná v Obchodě Play, ale uvádí se u ní, že ještě nebyla vydána. Jedná se tedy o verzi, která ještě nemusí zcela korektně fungovat a může disponovat nejrůznějšími chybami. My budeme aplikaci ode dneška testovat a uvidíme, zda je použitelná v běžném provozu. Pokud ano, brzy vám přineseme celou recenzi.

 

Komentáře

Orbit09

21.11.2016 16:51

Chválím za přechodníkové přídavné jméno v první větě, článek je hezky napsán. Avšak samotná aplikace je úplně k ničemu, obzvlášť to dokazuje věta ,,je možné, že se baterie bude vybíjet rychleji, než ji budete schopni v autě nabíjet.”

Sakul_cz

Sakul_cz82 0

21.11.2016 16:59

Jako zajímavost možná. Pro praktické využití dle mě zcela nepoužitelné. Kabel k ní natáhnout musíte stejně (napájecí), takže složitost instalace totožná nebo ještě horší než kamera k tomu určená. Musí se ručně ovládat, to je další mínus a když to necháte v autě asi se brzo ztratí.
Pořádná kamera do auta umí vše co tato aplikace a to jistě mnohem lépe, moje teda určitě. Po otočení klíčkem se zapne, po vyndání klíčku se vypne. Nemusím si jí vůbec všímat. Nahrává na SD a záznamy se dají prohlížet nebo stahovat online přes WIFI. GPS a akcelerometr jsou samozřejmostí. Takže v seznamu videí vidím červeně označené, kde se něco dělo.
https://www.amazon.com/Blackvue-DR650GW-2CH-Built-Wi-Fi-Recorder/dp/B00MC56AXM

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

21.11.2016 17:02

Největší problém tohoto řešení je, že telefon musíte neustále vytahovat z auta. Kdybych měl kameru schovávat a vytahovat pokaždé, kdy sednu do auta, tak ji přestanu velice rychle používat. Nicméně jako nouzovka je tohle hodně dobré řešení a je fajn vědět, že něco takového existuje. Pro každodenní používání ale rozhodně doporučuji klasickou kameru do auta.

nosac

z aplikace
21.11.2016 18:12

Např. v Rakousku je zakázáno používat kameru v autě. Ten mobil nebude policajtum podezřelý.

plejtvak

z aplikace
21.11.2016 18:19

Klasická kamera má výhodu většího úhlu záběru, a hlavně pevného zaostření. Kamera telefonu se bude za jízdy každou chvilku přeostřovat na něco jiného.

cardic

21.11.2016 18:37

Kravina všech kravin

Kulichoid

kulichoid 115

z aplikace
21.11.2016 21:56

T.Očadlý: Jaká nouzovka?? Copak bouráme denně? :-) Jinak těch negativ je tolik, že snad je i lepší nepoužívat nic než mobil. A ta spotřeba energie by mě opravdu zajímala.

ms888

z aplikace
22.11.2016 15:49

DailyRoads Voyager má len 3.67 MB. oproti 70 MB čo ma Nexcar, neskúšal som, ale dik za inšpiráciu.:-)

Poustevnak Fenixu

22.11.2016 23:22

Nevím jestli jde o tu nestabilitu aplikace, nebo jsem tupej, ale nemůžu najít jakékoliv nastavení. Po zalogovani můžu jen nahrávat a spravovat nahrávky. To je jako vše? Žádný kam ukládat, nastavení bufera, rozlišení videa. Vypnutí AF, nic? Mám dojem, že tato aplikace je doplněk k nějakému HW a bez něj to je jen tupá kamera. Už roky používám zmiňovaný DailyRoads Voyager s mnoha nastavení a zatím žádnou lepší appku tohoto typu jsem nenašel. Tady mě jen zaujala zmínka o natáčení s přední i zadní kamery zároveň.

Poustevnak Fenixu

20.12.2016 9:26

Nějaké info z testování? Já jen že jsem tuhle appku po včerejší aktualizaci, kdy jsem zjistil že umí stejný kulový jako před měsícem (natož natáčet přední i zadní kamerou zároveň), odinstaloval :-)

RSS (komentáře k článku)