Aplikace Nexar umožní proměnit jakýkoli Android v palubní kameru

aplikace-nexcar-nahledak

Palubní kamera (v angličtině „dashcam“), je jedna z věcí, která se může hodit, pokud potřebujete prokázat, že za proběhnuvší dopravní nehodu nemůžete vy. Drtivá většina vozů ale ve vlastní výbavě palubní kameru, která by takové situace hlídala, jednoduše nemá. Pokud se tedy chcete chránit, musíte si takovou kameru dokoupit, což není levné a navíc se musíte babrat s instalací. Je zde ale ještě jedna možnost, která je snazší, levnější, ale jen málo se o ní zatím ví – aplikace Nexar.

What Is Nexar?

What Is Nexar?

Aplikace Nexar není jen palubní kamera, ale „All-in-One“

Jak vás asi napadlo, aplikace si vystačí se zadní kamerou telefonu. K tomu ještě nutně potřebuje alespoň Android 4.1, ale pokud obě podmínky splníte, aplikace vám bude fungovat. Aplikace Nexar ale není jen obyčejnou palubní kamerou. Například obsahuje parádní varování před brzdícím vozem před vámi, díky akcelerometru aplikace pozná, že jste razantně dupli na brzdu a díky GPS vám všechny tyto události, včetně celého průběhu jízdy, hezky zakreslí do mapy. Videa se ukládají dynamicky, aby zůstaly uložené poslední záznamy, případně ty, které konkrétně vyberete. Po uložení je můžete v případě potřeby snadno sdílet s pojišťovnami.

aplikace nexar

A pokud se ptáte, zda aplikace umí běžet na pozadí, když si v autě chcete přehrávat třeba hudbu nebo zobrazit navigaci, tak ano, umí. Jednu nevýhodu ale má. Tou je spuštěná kamera, případně obě (přední i zadní), gyroskop, GPS, další senzory a nemalé množství softwarových prostředků. Většina telefonů se díky tomu bude celkem zahřívat a v létě, kdy zůstane telefon na přímém sluníčku je přehřátí poměrně jisté. Navíc je možné, že se baterie bude vybíjet rychleji, než ji budete schopni v autě nabíjet. Na druhou stranu, jde ale o skvělý způsob, jak recyklovat vysloužilá zařízení.

Nexar - Connected AI Dash Cam
Nexar - Connected AI Dash Cam

Aplikace Nexar je sice dostupná v Obchodě Play, ale uvádí se u ní, že ještě nebyla vydána. Jedná se tedy o verzi, která ještě nemusí zcela korektně fungovat a může disponovat nejrůznějšími chybami. My budeme aplikaci ode dneška testovat a uvidíme, zda je použitelná v běžném provozu. Pokud ano, brzy vám přineseme celou recenzi.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)