Portál Kudy z nudy má vlastní aplikaci. Před víkendem poradí s výlety

aplikace Kudy z nudy tipy na vikend

Oblíbený portál České centrály cestovního ruchu (CzechTourism) “Kudy z nudy” asi představovat nemusíme. Nabízí pestrou databázi vyžití pro nerozhodné turisty a cestovatele po celé ČR. S ohledem na rostoucí návštěvnost webu z mobilních zařízení se autoři rozhodli zainvestovat do vývoje vlastní mobilní aplikace. Ta nakonec spatřila světlo světa na konci roku 2019. Aplikace Kudy z nudy – tipy na výlety je dostupná zdarma na Google Play i App Store. Do svých mobilní zařízení si ji stáhlo již téměř šest tisíc lidí.

„Dvě třetiny uživatelů přichází z mobilu nebo tabletu. V letošním roce se zaměříme především na úpravu mobilní verze portálu, tvorbu unikátního obsahu a vytvoření prostředí pro marketingovou spolupráci s regiony a podnikateli,“ dodal po spuštění aplikace portálu Kudy z nudy ředitel CzechTourism Jan Herget. Aplikaci jsme si v redakci nainstalovali a můžeme poskytnout rychlý první pohled na ni. Obsahuje tři základní obrazovky pro vyhledání ideálního víkendového cíle – “akce”, “aktivity” (asi akce, na kterých se můžete hýbat) a “mapa”. Karty jednotlivých akcí jsou přehledné a plné užitečných informací. Jsou přítomny také tematické filtry, na což jsme zvyklí z webu. Vyhledávání je svižné a intuitivní, jen nás trochu mrzí absence nějaké možnosti uložení akcí do oblíbených nebo do vlastního kalendáře. Na webu tato varianta je. Ale možná se toho dočkáme, autoři slibují, že na dalších úpravách pracují.

 

S představením aplikace zveřejnili provozovatelé portálu Kudy z nudy také statistiky návštěvnosti za rok 2019. Ta dosáhla svého historického maxima, když web za 12 měsíců zaznamenal 18,1 milionů návštěv. O 16 % se zvýšil také počet uživatelů. Těch bylo na konci roku 8,6 milionu. Nová bezplatná aplikace může návštěvnost ještě zvýšit.

Tips for trips Czech republic
Tips for trips Czech republic

Používáte portál Kudy z nudy? Stáhnete si i aplikaci?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)