Aplikace Fitbit dostala aktualizaci – přináší nový design

fitbit_ico

O fitness náramku Fitbit jste si na našem portále mohli přečíst v březnu v podrobné recenzi Davida Myslivečka. Jedná se o typického zástupce “nositelné elektroniky” (“wearable”), který může přispět ke zdravějšímu životnímu stylu.

Aplikace Fitbit dostala aktualizaci - přináší nový design Aplikace Fitbit dostala aktualizaci – přináší nový design

Shrneme-li hlavní funkce náramku do bodů, budou vypadat následovně:

  • Měření počtu kroků v průběhu dne a z nich odvozené vzdálenosti a spálené kalorie.
  • Sledování tělesné hmotnosti (manuálním zadáním).
  • Sledování spánku (poklepáním náramku “sdělíte”, že následující čas budete spát).
  • Buzení vibracemi (velmi návykové, funkční a především bez buzení okolo spících lidí).
  • Sledování konzumace potravin a tekutin (manuálním zadáním).

Fitbit 1.9.4: grafy z průběhu dne Fitbit 1.9.4: grafy z průběhu dne

Fitbit 1.9.4: žebříčky dle kroků Fitbit 1.9.4: žebříčky dle kroků

Abyste mohli sledovat své statistiky, budete potřebovat buď počítač, se kterým bude náramek komunikovat skrze bezdrátový adaptér, který je součástí balení, nebo chytrý telefon s Bluetooth 4.0 a nainstalovanou aplikací Fitbit.

Právě aplikace Fitbit pro Android dostala o víkendu poměrně zásadní aktualizaci na verzi 1.9.4, která přišla s příjemnými úpravami uživatelského rozhraní, viditelnými především v sekci Dashboard. Na obrazovce, kde jsou prezentována data získaná z náramku, by se uživatelé měli nejen snadněji orientovat, ale především se – klepnutím na jednotlivé položky – dostanou k dalším podrobnostem, jako je například počet ušlých kroků či spálených kalorií v průběhu dne.

Kromě vizuálního oživení přinesl update také podporu italštiny, schopnost nahrát profilovou fotografii z telefonu a opravil několik nalezených chyb, jako je zvýšená spotřeba energie pro MobileTrack na HTC One M8 a nemožnost upravit cíl v konzumaci tekutin.

Program Fitbit je v Obchodě Play k dispozici zdarma pro zařízení s Androidem 2.1 a vyšším. Instalační balíček velký 15 MB si dosud stáhl více než milion uživatelů a průměrná známka aplikace je velmi solidních 4,1 z 5 možných.

Náramek Fitbit Flex seženete na českém trhu v průměru za 2 584 Kč, minimálně pak za 2 395 Kč, jak ukazuje následující graf vývoje ceny dle serveru Heuréka.

Zdroje: Android Central, Next Power Up.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)