Android N dostal svou první aktualizaci

android_n_ico

Brzy po poněkud překvapivém uvolnění testovací budoucí verze dostal připravovaný Android N svou první OTA aktualizaci. Obdrží ji majitelé vybraných zařízení Nexus (Nexus 6P a 5X a Nexus 9 /WiFi i LTE/), kteří se zapojili do beta programu. Aktualizační balíček je velký kolem 26 MB (přesná velikost závisí na konkrétním zařízení) a kromě OTA (“Over The Air” = vzduchem) aktualizace je inovovaný systém také k dispozici ve formě obrazů ke stažení.

Nová aktualizace přichází jako sestavení s čísly NCP56W pro Nexus 5X a 6P, NCP56X pro Nexus 9 a NCP56R pro Nexus Player. Aktualizované obrazy lze stahovat přímo z oficiálních stránek Android Developers. Je jisté, že v čerstvě vypuštěné testovací verzi Androidu je celá řada chyb a nedostatků, nicméně Google nebyl příliš konkrétní v tom, které nová verze opravuje.

Android N dostal svou první OTA aktualizaci Android N dostal svou první OTA aktualizaci

Vývojář Ian Lake píše v příspěvku na sociální síti Google+, že aktualizace se zabývá některými problémy s výkonem. Také malá velikost naznačuje, že se nejedná o nějak zásadní update – patrně jde o opravy chyb a drobná vylepšení. Někteří uživatelé, kteří aktualizaci nainstalovali, hlásí, že snímač otisků prstů není schopen probudit telefon, ale s takovými problémy je při instalaci testovací verze softwaru nutné počítat. Ostatně Android N Developer Preview, jak už samotný název naznačuje, není určen pro běžné použití, ale primárně má sloužit pro testování aplikací pod příští verzí systému.

Co přinese Android N?

Finální verze Androidu N bychom se podle oficiálních zpráv měli dočkat ještě ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Nový systém přinese celou řadu novinek, mimo jiné například možnost práce více aplikací v rámci jedné obrazovky, přepracovaná upozornění s možností rychlých odpovědí, inovované rychlé nastavení či snížení spotřeby operační paměti. Další informace na toto téma můžete načerpat v našem článku Android 7.0 N přijde za 90 dní. Co víme, tušíme a čekáme?

Zdroje: Tech 2, Ian Lake Google+, Android Police, Android Central, Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)