Menu

Android L Developer Preview dostává aktualizaci

Ukázka nejnovějšího mobilního operačního systému Android L je mezi námi již nějaký ten pátek. Dostupnost je bohužel omezena pouze na několik mobilních zařízení řady Nexus. Podle některých informací jsme se neměli dočkat žádné další aktualizace tzv. “Developer Preview”. Tyto informace však byly mylné, Google totiž nyní uveřejnil novou verzi Androidu L. Zajímá vás, co přináší nového?

Nexus Android L

Pokud se těšíte, že se dočkáte mnoha vizuálních změn, tak vás pravděpodobně zklameme. Novinek totiž není tolik. Jedinou prozatím známou změnou je přidaná podpora Google Fit. Změn však může být více, například ve vylepšené stabilitě a rychlosti celého systému. Nová verze systému Android L Developer Preview nese označení LPV81C a nahrazuje starou LPV79.

Pokud máte ukázku nového systému Android L Developer Preview nainstalovanou a chcete si tuto aktualizaci nahrát do vašeho telefonu, můžete tak učinit z těchto stránek.

Ukázka nového operačního systému Android L přináší oproti verzi Android 4.4 KitKat mnoho novinek, a to zejména v designu, rychlosti a výdrži baterie. Oficiální uvedení je podle dostupných informací naplánováno na letošní podzim.

Vyzkoušeli jste již systém Android L Developer Preview?

Zdroj: GSM Arena.

 

Komentáře

Pavel

Pavel

8.8.2014 10:06

Chtělo by to zjistit, co se všechno událo v aktualizaci, jestli má cenu do toho zase jít. Já jsem už zkoušel Lko, ale nefungovali tam jisté aplikace, tak jsem přešel zpět na KK.

HonzisCZ

z aplikace
8.8.2014 11:52

myslím, ze aplikaci ti pořad nepujdou, to leží na vyvojarich dané aplikace jestli ji rozběhnou i na ART nejen na Dalvik.
A mám dotaz, smazne se mi po aktualizaci ze starého L na nové L data nebo jenom cache? Díky a doufám ze jsem nekecal :-)

ja_som

8.8.2014 13:24

Doplňujúce info:

Nie je to aktualizácia, je to len ďalšie vydanie Android L preview, ktoré je len o dva dni staršie ako predchádzajúca verzia…

Android Police:
“The new versions have build number LPV81C, whereas the last one was LPV79. Basically, it’s two days newer than the last preview.”

LPV79 dátum vydania 18. júna 2014
LPV81C dátum vydania 20. júna 2014

Vypočítané cez Android Build Number Date Calculator
http://www.androidpolice.com/android-build-number-date-calculator/

;)

Myslím, že ani by ste sa nedočkali klasickej aktualizácie cez OTA

Systém je potreba flashnúť ako klasickú ROM….

Po “aktualizácii”, resp. iba preflashovania systému sa aj u mňa vyskystla chyba kde chýbajú tlačidlá domov a nedávne aplikácie…

Keďže mám eLko len cez MultiRom, nemal som problém ho kompletne zmazať a naflashovať ho znova.

Ďalšie riešenie tohoto problému nájdete opäť na Android Police:
http://www.androidpolice.com/2014/08/07/how-to-fix-missing-home-and-recents-buttons-and-notification-shade-that-refuses-to-pull-down-after-android-update/

spider

spider

8.8.2014 14:34

HonzisCZ jedu na KK 4.4.4 ART, dalvik jsem vypustil ihned po koupi telefonu a vše běží jak má, ale u android L je překopané celé jádro to způsobuje nestabilitu v RUNTIME bych neviděl tak zásadní problém. Měl jsem nainstalovanou první verzi android L pak jsem musel kvůli špatně postavené aplikaci zpět na KK a po druhém přechodu zpět na L se stal android vysoce nestabilní, znovu se objevilo Camera_mmq_daemon bug takže výdrž baterie byla menší než u KK. Dále když se koukneš na fórum ohledně problémů na L tak vývojáři zde píší že funkce staré z minulých verzí nejdou.

dawidececk

8.8.2014 20:12

Mě kdyby na ARTu fungovali všechny aplikace, zůstanu u něj.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

11.8.2014 9:16

Jak se vám líbí Android L? Já z něj mám zatím smíšené pocity…

Mis012

13.8.2014 15:02

co bych dal na galaxy pocket za KitKat.. :'(

Lukáš

Lukáš

6.9.2014 19:17

A kdy dostane aktualizaci samsung galaxy s 5??

RSS (komentáře k článku)