Menu

Android jako kamera do auta – DailyRoads Voyager

Uvažovali jste někdy o pořízení kamery – takzvané “černé skříňky” – do auta? Možná nebudete muset utrácet částky v řádech stovek či dokonce tisíců korun – podobnou službu může zastat váš telefon s Androidem. Stačí si nainstalovat aplikaci DailyRoads Voyager, kterou vám dnes představíme, a usadit telefon do držáku tak, aby optika fotoaparátu “viděla” na cestu.

DailyRoads Voyager: Android jako kamera do auta

DailyRoads Voyager: Android jako kamera do auta

Co slibuje?

Popisek v Obchodě Play je poměrně obsáhlý, což naznačuje, že se bude jednat o důkladně propracovanou aplikaci. DailyRoads Voyager hodlá být pomyslnou “černou skříňkou” a palubní kamerou v jednom. Aplikace během jízdy průběžně zaznamenává video a pořizuje fotografie, přičemž významné události lze manuálně nebo automaticky uložit pro pozdější použití.

Klíčové vlastnosti:

 • Kontinuální nahrávání videa s uživatelem definovanou délkou, kvalitou obrazu a volitelně též zvukem.
 • Možnost nastavení prostoru na paměťové kartě, po jehož zaplnění budou starší záznamy přepisovány novějšími (cyklický záznam), takže se paměť nikdy nezaplní.
 • Uložení videa dotykem na obrazovku umožňuje uchovat zajímavé situace, zachycené během jízdy.
 • Automatické uložení videa při náhlém zpomalení (např. při nehodě nebo prudkém brzdění) s nastavitelnou citlivostí senzoru přetížení.
 • Automatické pořizování fotografií v uživatelem definovaných intervalech a rozlišení (vhodné pro sestavení časosběrného snímku).
 • Zachycení videa nebo fotografie, i když je DailyRoads Voyager v pozadí skrze plovoucí tlačítka nad ostatními aplikacemi.
 • Automatické spuštění a vypnutí na základě detekce připojení do kolébky/držáku v autě a související možnosti.
 • Videa a fotografie obsahují informace o datu, času a poloze, kde byly pořízeny.
 • Automatické určení poštovní adresy uchovávaných videí či fotografií.
 • Zobrazení videí a fotografií v mapových podkladech.
 • Zobrazení rychlosti, nadmořské výšky, času a GPS souřadnic ve videu/fotografii.
 • Možnost volby jednotky rychlosti (km/h či mph) a formátu data.
 • GPS lze vypnout pro snížení spotřeby energie.
 • Volitelné nastavení jasu pro menší rušení při jízdě v noci.
 • Integrovaný správce souborů pro prohlížení videí a fotografií.
 • Možnost zadat název, popis a záložku k souborům.
 • Přenos souborů na DailyRoads.com
 • Možnost přesunu aplikace na paměťovou kartu.

Aplikace je lokalizována do několika jazyků, bohužel čeština i slovenština na seznamu chybí. Vybírat tak můžete z angličtiny, čínštiny, ruštiny, korejštiny, španělštiny, italštiny, arabštiny, holandštiny, polštiny a hebrejštiny.

DailyRoads Voyager jeho autoři vyvíjejí již od konce roku 2009 a od té doby vydali již celou řadu verzí, postupně vylepšujících a rozšiřujících schopnosti aplikace.

Jak funguje v praxi?

Samotná instalace ničím nepřekvapila – standardním způsobem jsme z Obchodu Play stáhli a nainstalovali 1,9 MB velký balíček. Při prvním spuštění nám bylo doporučeno navštívit stránku DailyRoads Voyager: Video Statistics, kde můžete zjistit, jaké rozlišení a formát videa je pro váš telefon nejlepší. Měli bychom podotknout, že informace platí především pro telefony s původním firmwarem – alternativní ROMky mohou fungovat s jiným nastavením, výjimečně je nutné počítat i s problémy při pokusu o použití fotoaparátu.

Rozhraní aplikace, která je spouštěna výhradně v režimu na šířku, působí lehce zastarale, možná i amatérsky, obzvláště srovnáme-li ho s aktuální designovou filozofií ve stylu Holo UI. V levém horním rohu je indikována aktuální rychlost pohybu, měřená s pomocí GPS, dolní část zabírá informační lišta, zatímco po pravé straně je kvarteto tlačítek různých velikostí. Další možnosti se pak skrývají v kontextové nabídce pod klávesou Menu.

Rozhraní aplikace působí lehce zastarale

Rozhraní aplikace působí lehce zastarale

Další možnosti se skrývají pod klávesou Menu

Další možnosti se skrývají pod klávesou Menu

Význam tlačítek Video a Photo je jasný – slouží k zahájení videozáznamu, nebo sekvenčnímu pořizování fotografií. V případě videa lze přímo z této nabídky také vypnout a zapnout nahrávání zvuku.

Pod tlačítkem Files najdete správce souborů. Patrně se zeptáte, proč byste měli používat tento způsob, když systémová Galerie pro tyto účely stačí. DailyRoads Voyager ale nabízí zajímavá rozšíření – tak například, pokud otevřete snímek a otočíte telefon na výšku, zobrazí se mapa s vyznačeným místem, kde byla fotografie pořízena. V případě videí je dokonce během přehrávání v mapě průběžně zobrazováno místo natočení.

Sekce Files

Sekce Files

Natočená videa

Natočená videa

Zobrazení polohy v mapě

Zobrazení polohy v mapě

Poslední tlačítko slouží k nastavení scénického režimu – tedy prostředí a podmínek, ve kterých budete pořizovat záznam. Připraveny jsou režimy pro denní světlo, slunečný den, oblačno, měsíční svit, temnou noc, noční město a uživatelské nastavení. Jednotlivá nastavení se od sebe liší především vyvážením bílé a kompenzací expozice.

Možnosti nastavení

Aplikací pro Android, které slibují nahrazení palubní kamery, je celá řada. DailyRoads Voyager vyniká především ve velmi širokých možnostech nastavení. Procházet položku po položce by trvalo věčnost, proto se podíváme jen na některé možnosti.

Možnosti nastavení

Možnosti nastavení

Možnosti nastavení

Možnosti nastavení

  • General – povolení/zákaz použití GPS, nastavení intenzity podsvětlení obrazovky (například pro jízdu v noci) a zapnutí/vypnutí automatického dohledávání adresy podle pozice.
  • Camera – úroveň hlasitosti záznamu zvuku, volba scénického režimu, vyvážení bílé a kompenzace expozice, včetně možnosti vlastního nastavení.

Nastavení: sekce General

Nastavení: sekce General

Nastavení: sekce Camera

Nastavení: sekce Camera

  • Video – nastavení kvality, rozlišení, kódování, bitrate, fps, formátu souborů, zaostřování, stabilizace a mnoha dalších parametrů nahrávaných videí. Zajímavá je položka Video retention, která slouží k nastavení úrovně zrychlení, při kterém dojde k automatickému pořízení videozáznamu (např. při prudkém brzdění nebo nárazu).
  • Photo – nastavení rozlišení, periody fotografování, zaostření, vytváření náhledu a uploadu fotek.

Nastavení: sekce Video

Nastavení: sekce Video

Nastavení: sekce Video

Nastavení: sekce Video

Nastavení: sekce Photo

Nastavení: sekce Photo

  • Background mode – aplikace nemusí nutně běžet v popředí, takže pokud například potřebujete obrazovku pro navigaci, jednoduše odsunete DailyRoads Voyager na pozadí. V takovém případě lze nechat v obraze plovoucí uživatelsky nastavitelná tlačítka (zahájení a zastavení videozáznamu, vypnutí/zapnutí záznamu zvuku, pořízení fotky, ukončení programu), která mohou být buď v horizontálním nebo ve vertikálním uspořádání v malé či větší velikosti.
  • Automatic mode – v případě nasazení kamery v podobě mobilního telefonu bude pro zapomnětlivce největším problémem nezapomenout ji zapnout. Naštěstí lze v nastavení nalézt automatický režim, který po vložení do dokovací stanice v autě obstará automatické spuštění záznamu videa nebo fotografií. V případě odpojení či poklesu stavu baterie pod stanovenou mez může být záznam pozastaven či zcela ukončen, na což je uživatel upozorněn zvukem.
  • Formating and display – v této sekci si můžete nastavit, jaké údaje budou zobrazovány na displeji, v nahraném videu a pořízených fotografiích. Ukládat lze údaje o rychlosti, poloze, nadmořské výšce, datu a čase. Zvolit můžete několik typů formátu data a jednotky vzdálenosti a rychlosti (metry a km/h/stopy a mph/yardy a mph).

Nastavení: sekce Background mode

Nastavení: sekce Background mode

Nastavení: sekce Automatic mode

Nastavení: sekce Automatic mode

Nastavení: sekce Formating and display

Nastavení: sekce Formating and display

 • Overlays – protože Android nepodporuje vkládání “overlay” vrstvy s doplňkovými informacemi do videa, lze údaje ukládat do souboru s titulky (.srt), které přehraje skoro každý multimediální přehrávač. V tomto nastavení lze vybrat či nastavit šablonu s požadovanými údaji, včetně možnosti nastavení barev.
 • File storage – nastavení složky, do které budou ukládány záznamy a fotky. Kromě toho lze nastavit vytváření složek pro každou jízdu, určit maximální kapacitu, kterou může aplikace obsadit.
 • DailyRoads.com – soubory s videem a fotografie mohou být automaticky odesílány na server DailyRoads.com. Uživatelské jméno a heslo jsou automaticky generovány při prvním spuštění aplikace, takže není nutné se registrovat. Pokud byste ale chtěli, můžete uživatelské jméno a heslo k serveru změnit právě v této sekci.

Nastavení: sekce Overlays

Nastavení: sekce Overlays

Nastavení: sekce File storage

Nastavení: sekce File storage

Nastavení: sekce DailRoads.com

Nastavení: sekce DailRoads.com

Praktické zkušenosti

Zkusili jsme používat mobilní telefon jako kameru do auta na redakčním Samsungu Galaxy S II s ROMkou CyanogenMod 9.1 (Android 4.0.4), nicméně v tomto případě jsme nebyli úspěšní. Aplikace sice nastartovala, ale přesvědčit k natáčení videa se nám ji nepodařilo, a to ani přes opakované pokusy s různými nastaveními výstupního formátu.

Následoval test na tom samém telefonu s ROMkou RootBox 4.2 (Android 4.2.2), postavenou taktéž na CyanogenModu, nicméně ani v tomto případě jsme telefon k pořizování videí nepřesvědčili. Nakonec jsme skončili na chybové hlášce, že fotoaparát nelze inicializovat, načež program při pokus o vstup do nastavení spadl. Po restartu začal sice fotoaparát spolupracovat, nicméně při pokusu o nahrání videa (nastavili jsme parametry dle doporučení, tedy CQ, 1280 x 720, H.264, mp4) celá aplikace beznadějně zamrzla.

Další testy tedy proběhly na obstarožním LG Optimusu One s originální ROMkou a Androidem 2.2 Froyo. Na tomto telefonu se DailyRoads Voyager choval dle očekávání a poslušně pořizoval videozáznamy z cest, nicméně ač jsme měli nastavený režim High Quality (HQ), zaznamenaná videa měla rozlišení 352 x 288, což stěží stačilo na rozpoznání kolem se pohybujících vozidel. O přečtení registračních značek jsme si mohli nechat jen zdát. Poté, co jsme nastavili rozlišení na telefonem nejvyšší podporované rozlišení videa 640 x 480, jsme byli s výsledkem výrazně spokojenější, ale k dokonalosti ještě kousek chyběl.

Nakonec jsme DailyRoads Voyager vyzkoušeli na Samsungu Galaxy S III s původní ROMkou v nejnovější verzi (tj. s Androidem 4.1.2). V tomto případě fungovala aplikace na jedničku s hvězdičkou. Pořízená videa ve formátu MPEG4 (H264) v skoro až brutálním rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů při třiceti snímcích za sekundu obsazovala každou minutou kolem 120 MB místa. Samozřejmě není problém nastavit si méně náročné rozlišení s nižšími požadavky, ale chtěli jsme vyzkoušet, jak si aplikace povede. Výsledky byly nad očekávání dobré a v tomto případě můžeme konstatovat, že pořízený záznam byl použitelný bez výhrad. Ostatně posuďte sami z následujícího videa.

Z našich zkušeností tedy plyne, že s alternativními ROMkami může (ale nemusí) mít DailyRoads Voyager problémy, zatímco na oficiálním firmwaru s velkou pravděpodobností bude fungovat.

Dodatečně přidáváme zkonvertované video pořízené aplikací DailyRoads Voyager s vloženými titulky, jež byly původně uloženy ve formátu SRT. Ke konverzi jsme použili program, Xvid4PS.

Zkušenosti uživatelů

Názory na aplikaci DailyRoads Voyager v Obchodě Play se poměrně zásadně liší. Například Josef Matoušek je spokojeným uživatelem, který k pěti uděleným hvězdičkám napsal: “Super Auto-Cam Apka má dle mého názoru výborně zpracované možnosti nastavení, takže si ji každý může doladit podle toho, jak mu vyhovuje. Stačí nastavit prostor, který může k uložení využít a délku jednotlivých souborů a soubory se pak ve smyčce přemazávají. Pro trvalé uložení bez přepisu stačí klepnout na display a uloží se jeden až tři poslední soubory videa podle nastavení. Nahrává i na pozadí, takže ideal ve spojení například s navigací. Naprosto vyhovuje.

Jiný uživatel ale považuje tento program za “jednookého mezi slepými”, takže mu udělil tři hvězdičky a napsal: “Ne vždy detekuje vložení do držáku. Někdy jo, někdy ne, nahodile, nechápu. Občas přestane nahrávat. Nahodile. Naštěstí to signalizuje šedá ikona v horní liště. Občas vyhodí Error a vynutí si ukončení sama sebe. Nahodile. Toto je můj pátý zkoušený program, bohužel jednooký mezi slepými králem. Bohužel doporučuji jako jedinou dlouhodobě použitelnou možnost s vadami. Ostatní fungovaly (errory, nenahrávaly) ještě hůře.”

Na druhé straně pak stojí Pietro Stradale. Ten dal aplikaci jen jednu hvězdičku s komentářem: “V praxi nepoužitelné. Používám v autě klasickou kameru, řekněme střední kategorie, tak jsem chtěl aplikaci jen vyzkoušet. Jak jsem předpokládal, zdaleka ji nenahradí jak po stránce uživatelského komfortu, tak ani kvality videa. I přesto chválím široké možnosti nastavení funkcí a videa. Kvalita videa je poměrně dobrá. Kompromis je úhel záběru (limitován optikou telefonu) – rozhodně nepokryje tak široký prostor před autem jako u kamer. GPS nefunguje – buď se chytí až po několika km jízdy nebo stále vypadává. Nejhorší je, když aplikace běží na pozadí, vypne se displej a někdo zavolá nebo přijde zpráva/email… aplikace ukáže chybovou hlášku o skončení nahrávání, video se přestane nahrávat…”

Resumé

DailyRoads Voyager je patrně jednou z nejpropracovanějších a velmi široce konfigurovatelných aplikací, která promění váš chytrý telefon v kameru do auta. Bohužel největším problémem je kompatibilita s některými zařízeními a firmwary, proto je nutné počítat i s tím, že právě na vašem telefonu nebude fungovat správně či vůbec. Pokud ji ale rozběháte, poskytne vám všechny funkce, které od programu tohoto typu můžete požadovat, a stane se spolehlivým tichým společníkem při vašich cestách autem. Proti nejlevnější kameře, kterou pořídíte za více než 600 korun, vystačíte s telefonem, který zpravidla nosíte u sebe, a s aplikací zdarma.

Z kritického pohledu musíme zmínit především nepříliš pěkné uživatelské rozhraní, které má poněkud “po sezóně” a uvítali bychom také lokalizaci do češtiny a slovenštiny. Velice praktická by byla automatická synchronizace pořízených záznamů s nějakým cloudovým úložištěm – pro začátek by stačil Disk Google a Dropbox.

Pochopitelně čistě subjektivní bude hodnocení kvality pořízeného videa, která závisí především na schopnostech telefonu. Videozáznamy z některých mobilů mohou směle konkurovat levnějším digitálním kamerám, naopak “low-endové” mobily se kvalitou videa pohybují na hranici mezi tragédií a parodií.

Od verze 3.0 lze aplikaci instalovat na telefony s Androidem 2.2 a novějším. Jestliže máte telefon se starší verzí systému, můžete si stáhnout DailyRoads Voyager 2.1.2, který funguje i na Androidu 2.1. Pro ještě starší zařízení je k dispozici program ve verzi 1.7.2.

Potřebujete či chcete-li kameru do auta, doporučujeme tento program, který si dosud stáhl více než milion uživatelů, a jehož známka je velmi pěkných 4,3, alespoň vyzkoušet. Pokud na vašem telefonu nebude fungovat, nevěšte hlavy – tématu použití telefonu s Androidem jako kamery do auta se nevěnujeme naposledy (ostatně máte-li tip na šikovnou aplikaci, stačí napsat do diskuze pod článkem).

DailyRoads Voyager
DailyRoads
Verze3.0
Velikost1,9 MB
2.2+


Zdarma

 

 

Komentáře

Zdenek

Zdenek

25.9.2013 6:22

Muze mi nekdo prosim vysvetlit, proc nefunguje tapnuti na odkaz na Google Play? A rozhodne to neni poprve :) Nexus 4

Miroslav Šiler

25.9.2013 6:25

Na tohle mam cinskou HD sirokouhlou kameru. Telefonem nahravam jizdu jen pres Torque, kterej je pres BT ODBII adapter spojenej s ridici jednotkou a pridava mi do videa stav senzoru. Rychlost, zrychleni, teploty motoru, vzduchu, tlak turba, atd. Kompletne nasyavitelne.

Karelk

Karel Kiliánexternista 24

25.9.2013 6:41

To: Miroslav Šiler
A to jsem si o sobě myslel, jaký jsem “geek” :)
Koukám, že mám ještě hodně co dohánět :))

Karelk

Karel Kiliánexternista 24

25.9.2013 6:42

To: Zdenek
Máte pravdu! Díky za info – předám to našemu programátorovi.

Martin

Martin

25.9.2013 6:50

Všechny aplikace tohoto typu jsou naprosto k ničemu… K nahrávání je nejlepší jednoúčelové zařízení tedy třeba nějaká ta čínská kamera (kterou mám). Ze začátku jsem taky měl aplikaci v telefonu jenže s tím je moc práce. Vlezete do auta, musíme telefon připojit na nabíječku, protože jinak jste za chvíli bez energie, telefon se tím pádem dost hřeje, musíte odstartovat APPku. Když někde zastavíte musíte telefon vypnutou, odpojit, atd.
Prostě telefon na tento účel je naprosto zbytečný! Takhle mám oybč kamerku, která je napevno přidělaná na zrcátku. Jakmile nastartuju automaticky se zapne nahrávání a nemusím se o nic starat. Až ve chvíli kdy chci vytáhnout nějaký záznam jinak o ní ani nevím… A pořizovací cena… normálně 1000kč, ale já jí dostal k vánocům takže 0kč :-)

@ljosh@

@ljosh@

25.9.2013 8:04

Koukám, že si to někdo fičel na dny NATO po D1 z Ostravy… aplikaci vlastním už rok a jsem s ní maximálně spokojený. Galaxy Nexus.

Jarda

Jarda

25.9.2013 8:12

Píšete:
Ukládat lze údaje o rychlosti, poloze, nadmořské výšce, datu a čase.
Proč jste tedy nenatočili video se zobrazováním těchto údajů?

Karelk

Karel Kiliánexternista 24

25.9.2013 8:15

To: @ljosh@
To jsem jel zrovna z práce (pracuji v Ostravě :) ) dva dny před Dny NATO :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 24

25.9.2013 8:16

To: Jarda
Rád vysvětlím: protože tyto informace jsou ukládány do externího souboru s titulky (SRT).
Bohužel Youtube (alespoň co jsem zjistil) titulky v SRT nepodporuje a nechtěl jsem degradovat jinak výbornou kvalitou videa jeho konverzí s přidáním titulků.

Andy517

Andy517

25.9.2013 9:23

DRV používám již cca rok, moje video je například zde – http://www.youtube.com/watch?v=WpIjxR5n1kA.

IU je opravdu nic moc a responzivnost jednotlivých prvků občas potrápí, ale celkově je to asi nejlepší aplikace pro daný účel.

Pokud chci video archivovat s titulky, používám Xvid4PSP, kde video encoduji bez viditelné ztráty kvality na cca poloviční velikost a natvrdo do něj vložím titulky ze *.srt. Pokud si chce člověk natáčet celou cestu, je dost velkým omezením maximální využitelná velikost souboru, která je na androidu dle mých pokusů 2GB. To mi dá cca 20-30 minut jízdy v 640×480, v HD samozřejmě o dost méně. Víc souborů se pak dá spojit v nějakém softu.

Můj rekord je video Litoměřice – Brno, asi 4-5 hodin jízdy a několik GB. Problém je pak ten, že i když se telefon nabíjí z nabíječky, spotřeba je vyšší a pomalu se vybíjí. Při vedrech je také kombinace DRV + Waze + Poweramp vražedná, na telefonu by se dala smažit vajíčka.

Celkově ale soft hodnotím velice kladně.

Karelk

Karel Kiliánexternista 24

25.9.2013 9:43

To: Andy517
Děkuji, že jste se podělil o své zkušenosti s tímto programem! V názoru na uživatelské rozhraní se očividně shodneme :)
Tu konverzi zkusím a povede-li se, nahodím sem ukázkové video i s titulky (byť tedy v nižší kvalitě).

Roman

Roman

25.9.2013 10:46

podle mě je lepší autoguard

Karelk

Karel Kiliánexternista 24

25.9.2013 10:54

Tak, díky za tip Andy517 – už jsem dal do článku video i s titulky :)

Roman

Roman

25.9.2013 10:59

tady je video i s titulky nahráno před rokem mobilem SGA a třepe se to kvůli protektorům https://www.youtube.com/watch?v=RxxYNBSCC_c&feature=youtube_gdata_player

Andy517

Andy517

25.9.2013 12:08

Karel: Není zač, tenhle článek určitě rozšíří uživatelům obzory v tom, na co všechno můžou telefon používat :)

Oook

Oook

25.9.2013 12:28

Tohle je parádní aplikace, používám už více než rok a jsem naprosto spokojený.

Mario

Mario

25.9.2013 12:29

U mne to má zásadní problém, mobil používám i jako navi, a pokud spustím tuto app spolu s navigací, tak telefon nestíhá – Nexus S. Novější vícejádra třeba toto netrápí.

Petr

Petr

25.9.2013 12:41

Andy517, není náhodou problém s délkou souboru ve filesystému? Zkus místo FATu dát třeba ext2 nebo NTFS, pak by mohla být délka souboru prakticky neomezená.

Jirka

Jirka

25.9.2013 12:55

Miroslav Šiler: A neporadíš, jakou konkrétní kameru máš? Rozhlížím se taky po něčem, ale na dx.com jsou toho tuny.

Andy517

Andy517

25.9.2013 14:37

Petr: Asi by to mohlo být tím, díky za tip, zkusím. Jsem z těhle omezení v Androidu docela zmaten…
Na mém tabletu Sencor mi zaboha nejde stáhnout soubor větší než 2GB, nepomůže formát na exFAT a nic jiného… tak nevím.

Miroslav Šiler

25.9.2013 14:51

Jirka: kouknu doma na “nakupni list” z DX a napisu. Je to moje druha kamera a max.spokojenost. Prvni byla k prdu, pri otresech pokurvila celej zaznam – coz jsem zjistil az kdyz me jeden #$$*** vytlacil ze silnice a ja jel kus skarpou… :-)

JJJ

JJJ

25.9.2013 16:19

Osobne používam Ride Recorder. Má možnosť tzv. “Compatible mode”, takže dokáže spolupracovať s viac ROMkami ako ostatné aplikácie, napr. na HTC One S s ICS 4.0.4 nefungovalo nič, iba táto jedna appka.

Ondřej

Ondřej

25.9.2013 16:24

jednoznačně nejlepší app toho typu, je AutoGuard… umí nahrávat i sekvence délky, kterou si určíte.

feyl

feyl

25.9.2013 19:12

Souhlasim, jiz cca rok pouzivam Autoguard a je opravdu nejlepsi – samozrejme v placene verzi. Pravidelne aktualizace, autor pri zaslani podnetu okamzite reaguje. Ma mnoho moznosti nastaveni, hlavne lze umistit widget na plochu, pres ten spustim, necham zapnutou jen GPS a pak telefon zhasnu. Cca 40 minut nataceni v 720p (3000 kBps) mpeg4 zabira do 1GB. Stare zaznamy se mi automaticky mazou, baterka vydrzi bez problemu. Rano vyjizdim s cca 90%, do prace prijedu se 70, GNote cely den na wifi, odpoledne cesta zpet a doma mi zbyva jeste kolem 20-30%. Pro me idealni vec, vse po ruce, nemusim mit na vse milion dalsich veci, ktery musim nekam nosit a prekazej..

Oook

Oook

25.9.2013 20:54

Ondřej: To umí tahle aplikace taky, nebo alespoň uměla, když jsem ji naposledy nastavoval.

dave76

dave76

25.9.2013 21:11

Určitě je to super app, ale já se nechytám. Po spuštění nahrávání se mi rozsype obraz :-( (cm10, v4.1.2)

ACEMajky

ACEMajky

26.9.2013 6:50

Osobne pouzivam CarooPro v placene verzi. Sice po aktualizaci mi nepride tak komfortni na ovladani, ale je funkcni s velkym mnozstvim nastaveni-i s OBD II de propojit-schvalne vyskousim tuto appku. Ten CarooPro dost cuca baterku

Jirka

Jirka

27.9.2013 1:01

Miroslav Šiler: Díky, to budeš moc hodnej. Přece jen reálné reference jsou nejlepší ;-)

Michael

Michael

28.9.2013 10:10

Aplikace funguje na Samsung mini 2 perfektne.

Vašek

Vašek

17.1.2014 11:18

Obraz na displeji je rozdělen na dvě části. Pravá je zmrařena na prvním záběru a levá se normálně mění dle okolního dění. Stejně se to zobrazuje při přehrávání nahraných videí.
Je to nastavením ( už jsem zkusil snad všecho ), nebo nestíhá telefon ?
Mam Samsung CORE Duos.

Díky za info

Mates24

Mates24

22.10.2014 21:43

Mam dotaz, pouzivam DRV na Samsung s4 a mam mensi problem s otocenim dispeje, telefon mam umisten v levem dolnim rohu aby neprekazel uprostred okna. Standartne se telefony otaci o 90° ve smeru hodin. rucicek ale kvuli kabelu napajeni a umisteni drzaku ho musim otocit proti smeru hodin, rucicek, primo v appolikaci nemam problem invertovat otoceni displeje ale po spusteni videa v pc mam video vzhuru nohama.)
Nevite nekdo zda se to da nastavit tak aby to natacelo i video vzhuru nohama abych to nemusel otravne v pc predelavat?

Diky

petrvalka

22.2.2015 8:59

Pomoc pro Mates24 – v nastavení DRV je možnost Menu -> Kamera -> vzhůru nohama na šířku. To by mohlo pomoct.

Marty

Marty

5.7.2015 15:59

Zdravím, a co používáte za držák na telefon že z toho můžete dobře natáčet přemýšlím jaký koupit napadlo mě buď CONNECT IT CI-195 Strong Holder a nebo Celly Flex 14. máte někdo z těhle dvou ? Nebo mi ukažte jaký máte vy jde mi hlavně o cenu mám SGS2. Děkuji

Petr

Petr

20.7.2015 9:06

Marty: Osobní zkušenost s Celly Flex 14 .. výborný držák, ale nějak si nerozumí s nahráváním videa při jízdě. Umístění na palubce, nebo na skle, telefon se třepe :( Má někdo podobný problém? Řešení? děkuji.

Petr

Petr

20.7.2015 18:50

Ještě bych dodal, že mám LG G3 (větší hmotnost). Pokud má někdo nějaký tip na vhodný držák tak, aby se telefon při jízdě netřepal a záznam byl čistý, budu rád. Předem dík :)

RSS (komentáře k článku)