Android hodinky ochrání před spálením od slunce. Jak funguje UV Index?

hodinky UV Index

Google připravil pro svůj hodinkový systém Wear OS další vychytávku, která se bude hodit v létě. Hodinky s Androidem vám teď zobrazí UV Index a dokážou vás tak ochránit před spálením od slunečních paprsků. Jak to bude fungovat?

Google na podzim vydal velkou aktualizaci pro svůj operační systém Wear OS, na kterém běží řada chytrých hodinek. Hodinky s touto nejnovější verzí operačního systému Wear OS teď dokážou nově zobrazovat Index UV záření. Na ciferník hodinek byla do teď od Google dostupná jen mini aplikace počasí. Ta umí zobrazit, jak vysoká je pravděpodobnost srážek v blízké budoucnosti.

wear os UV index

Index ultrafialového záření teď upozorní uživatele na displeji hodinek číslem 0 až 11+, což má být mezinárodní stupnice pro měření síly ultrafialového záření. To může způsobit spálení kůže od slunce. Nejnovější miniaplikace zobrazující UV Index, už je na cestě k uživatelům hodinek. Brzy ji dostanou všechny chytré hodinky běžící na poslední verzi systému Wear OS.

Wear OS by Google Smartwatch
Wear OS by Google Smartwatch

Jak často byste využili upozornění na UV Index na hodinkách?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)