Menu

Android, který vládne domu. Domu na tyči

Snili jste někdy o domě na střeše? Nebo alespoň o bunkru, typickém pro americké kluky? A povedlo se vám něco takového vyrobit? Pokud ne, nezoufejte, jednou se vám to třeba povede. A třeba budete přemýšlet podobně, jako Jono Williams, který svým počínáním stvořil něco úplně nového.

Jono Williams je inženýr a grafik v oboru modelářství z Nového Zélandu. Jeho snem bylo postavit dům na stromě, jenže nepřišel na řešení, které by nebylo omezující. Stromy totiž v průběhu let stále rostou a nabývají na objemu, jsou náchylné na ohyb větrem, mohou se poničit bouří a také mají tendenci zastínit to, co je v nich ukryté. Takže se Jono rozhodl, že si ten správný strom postaví sám.

Skysphere-DumSAndroidem (3)

Projekt Skysphere stál více než 50.000$ a strávil na něm více než 3000 hodin svého času. Vyprojektoval a smontoval každý prvek – od ocelového kmene, přes dřevěné podlahy až po ocelovou konstrukci válcovitého domu. Po obvodu válce jsou namontována panoramatická tvrzená skla, která odolají nepříznivému počasí. Výsledkem je jakási tobolka na ocelové podpěře, která na první, druhý i třetí pohled vypadá prostě úchvatně. O to víc úchvatně vypadá, když povím, že provoz celého domu ovládá jeden Android.

Skysphere-DumSAndroidem (2)

Skysphere se odemyká otiskem prstu, podobně jako třeba váš mobil. Po odemknutí se zpřístupní vstupní dveře, za kterými najdete jen žebřík. Teprve ten vás dovede do centra domu. Uvnitř najdete např. velkou rozkládací postel, ručně vyrobené pivní chladiče, stmívatelné LED osvětlení, projektor Miracast, bezdrátové ozvučení a vysokorychlostní připojení k internetu. Věž je absolutně soběstačná. Na vrchních částech ocelových vzpěr jsou umístěny solární panely, které uživí celý dům na dva dny. Pro Jona se tak stává cílem pro víkendový odpočinek. Jediné, co v domě chybí, je koupelna. Jono se totiž nechtěl obtěžovat s instalatéřinou. Zároveň ale dodává, že se ji chystá postavit v blízkém okolí.

Tou pro nás asi nejdůležitější funkcí domu je schopnost jeho ovládání na dálku, pomocí smartphonu. V domě je proto zabudovaná deska IOIO, která po obdržení různých příkazů ze smartphonu ovládá nejen světla, ale i záclony, pivní chladiče a bezpečnostní systém. Veškeré příkazy pak může zadávat i hlasově. Jono také dostane notifikaci, pokud mu ve skladu dochází zásoba piva.

Co dodat? Ano, dům má pár mušek, které by se daly vyladit (například schody místo žebříku, chybějící koupelna). Ale nemění to nic na faktu, že je prostě úžasný.

Zdroj: AndroidPolice.

 

Komentáře

Googler

z aplikace
30.7.2015 21:10

Google Home:)

eM

eM

30.7.2015 21:27

Šak počké, až ti do henteho róbne blesk při bóřce…

Samone

Samone

30.7.2015 22:40

EM: 8-D

Andrejxd

z aplikace
30.7.2015 22:54

eM: pokial to ma spravne spravene a naprojekrtovane tak by sa nemalo stat nic… Podobne ako u auta tiez sa cestujucim nic nestane (,, faradajova klietka”) ale je pravda ze by mi nebolo vsetko jedno

oldsoft

oldsoft

z aplikace
30.7.2015 23:19

No fajn, pivo tam má, ale kam chodí s pískem?

jiří myšička

jiří myšička

31.7.2015 8:09

Zvláštní článek na to že je od odborníků. “Projektor Miracast”? Asi všichni víme že miracast je jen technologie, ne projektor. A solární panely uživí dům dva dny? Wtf? Co si představit? Po dvou dnech na Zélandu zajde slunce a skončí svět? Panely se musí vyměnit? Nebo se pak tejden nabíjí nějaká baterie? Totální blbost že jo. A btw – k té Faradayově kleci, má to ukotvené do betonu kterej má svojí přirozenou vodivost danou obsahem vlhkosti ze vzduchu a hlíny ve které je. Všichni zde jistě víme že faradayova klec je kovové těleso kompletně odizolované od uzemnění. Takže tady asi princip klícky neuspěje. Takže asi musí řešit hromosvod, pokud to má na ty dva dny cenu.

andrej

andrej

31.7.2015 8:15

Cely dom riadi jeden android …hmm tak po tom prusere s bezpecnostnou dierou v poslednom tyzdni musi mat chalan radost :D …inak je to zaujimavy projekt na ktorom sa zrejme pekne nadrel, klobuk dolu

jiří myšička

jiří myšička

31.7.2015 11:56

Je tam ioio, takže to ovládá přes BT nebo usb host kabel. Dle obrázku kabel. Žádnou díru tak řešit nemusí.

Tvoje Máma

Tvoje Máma

31.7.2015 18:05

Už táhni spát !

RSS (komentáře k článku)