Android 7.1 Developer Preview 2 je nyní k dispozici pro poslední Nexusy

Developer Preview 2

Dnes po ránu na našem redakčním Nexusu 5X vyskočila systémová aktualizace, která přinesla druhý vývojářský náhled na Android 7.1. Developer Preview 2 ale nepřichází jen pro Nexus 5X, ale také pro Nexus 6P, Nexus 9 a Pixel C. Například Nexus 6 nebo Nexus Player však tento náhled (alespoň prozatím) nedostanou.

Android 7.1 Developer Preview 2: Přináší něco nového?

Druhý vývojářský náhled přichází pod označením NPF26F pro Nexus 6P a Nexus 5X, pro Pixel C pak pod označením NPF26H. Zatím se zdá, že se v tentokrát nesetkáme s žádnými velkými změnami. Nová verze systému pravděpodobně obsahuje pár drobných novinek, které postřehneme až časem. Většinou se totiž tyto změny odehrávají jen „pod kapotou“ a nejsou vidět na první pohled. Vývojářská konzole ale uvádí, že bychom se neměli potýkat s žádnými velkými problémy. Nexusy mohou mít problém maximálně se stabilitou systému či aplikací (může docházet k jejich pádům), Pixel C může mít problémy s přehráváním audia po uspání.

Podle časové osy v Google konzoli pro vývojáře je Developer Preview 2 posledním vývojářským náhledem Androidu 7.1.1, přičemž již za měsíc, tedy v prosinci, bychom se měli dočkat oficiálního vydání plné verze Androidu 7.1.1 pro Nexusy 5X, 6P, 9, 6, Player a Pixel C, Pixel a Pixel XL.

Zdroj: developer.android.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)