TOPlist

Google vydal aktualizovaný Android 5.1 (LMY47E) pro telefon Nexus 6

nexus_6_ico

Telefon Nexus 6 začal dostávat aktualizaci na poslední verzi Androidu 5.1 minulý týden, nicméně včera Google bez dalšího vysvětlení vydal aktualizované sestavení pro toto zařízení. O tom, že se s velkou pravděpodobností jedná jen o nějaké velmi drobné úpravy, svědčí změna čísla sestavení – původní Android 5.1 měl build LMY47D, aktuální verze má číslo LMY47E, nicméně počítadlo verze systému zůstalo na 5.1.0. Zatímco LMY47D byl již šířen jako OTA aktualizace (OTA= „Over The Air“ neboli „vzduchem“), nové sestavení je zatím ke stažení pouze na stránce Factory Images for Nexus Devices.

android 5.1 hlavní

Podle zahraničních zdrojů zahrnuje poslední sestavení Androidu 5.1 pro Nexus 6 úpravy v oblasti signálů z/do přístroje (konkrétně se má jednat o změnu ve firmwaru rádia), jako jsou Wi-Fi konektivita, připojení k mobilní síti a Bluetooth. Redaktoři serveru Android Central také objevili několik drobných změn souborů v kořenovém adresáři systémového oddílu buildu LMY47E. Má se jednat o úpravy v binárních souborech, týkajících se rozpoznávání řeči, NFC a senzorů. V tuto chvíli nejsou známy žádné bližší informace o tom, co konkrétního nové sestavení přináší, ani zda bude šířeno jako OTA aktualizace.

Tovární obraz Androidu 5.1 Lollipop v sestavení LMY47E lze stáhnout z oficiálních stránek. Jeho velikost je 901 MB a postup instalace jsme popsali ve článku Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA!

Zdroje: Android Authority, Android Central, Android Police, 9to5Google, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)