Jak se také mohl jmenovat Android 5.0 Lollipop? [vtípek]

android_50_nazvy_ico

V létě Google v rámci vývojářské konference představil rané sestavení Androidu, který nazval prostě “L”. Již dlouho předtím kolovaly po Internetu spekulace o tom, jaké kódové označení vyhledávací gigant pro pátou generaci svého mobilního operačního systému zvolí. Jisté byly jen dvě věci: opět to bude název nějaké cukrovinky a bude začínat na písmeno L.

Včera začal po webu kolovat vtipný příspěvek z The Android Developers Conference, ve kterém se autor rozhodl reagovat na zvěsti a připravil několik “zamítnutých” variant názvů a log pro Android 5.0. Například název “Lima Bean” by dle autora mohl být zdravější alternativou k “Jelly Bean”, což byl název Androidů řady 4.1, 4.2 a 4.3. V logu “Lemon Meringue Pie” lze spatřit pyramidu – symbol iluminátů. Těsně před představením se pak velice často skloňovalo kódové jméno “Licorice” (lékořice).

Android 5 Lemon Meringue Pie Android 5.0 Lemon Meringue Pie

Pojďme v trochu vážnějším duchu společně zavzpomínat na doby, kdy ještě nebylo známo, jak se bude jmenovat Android 5.0! Vybavíte si nějaký název, o kterém se spekulovalo, a jež upadl v zapomnění? Napište ho do diskuze pod článkem!

  • Lava Cake
  • Lemon Pie
  • Lemon Meringue Pie
  • Lion
  • Licorice
  • Lollipop

Připomenout si můžeme také oficiální video, publikované krátce před zveřejněním informací o Androidu 5.0, ve kterém se zákusky ucházejí o čest být kódovým jménem páté verze Androidu.

https://www.youtube.com/watch?v=AlEE3hXJe5o

Zdroje: Mobil Telefon, Tecmundo, The Android Developers Conference, GoPeGo, 163.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)