Android 5.0 nabídne Ambient Display – notifikace na zamknuté obrazovce

ambient display titulka

Googlu unikl pravděpodobně finální (nebo přinejmenším téměř finální) build Androidu 5.0 určený původně pro Nexus 6. Tento build se podařilo naportovat do staršího Nexusu 4 a díky tomu vyšla na světlo světa další z doposud nepoznaných funkcí nejnovější verze operačního systému Android. Zmíněnou funkcí je tzv. “Ambient Display” sloužící k zobrazování notifikací na zamčené obrazovce.

A jak funguje konkrétně? Pokud se zobrazí nová aplikace, displej se na pár vteřin aktivuje a zobrazí upozornění spolu s pár detaily. V případě, že například obdržíte SMS v upozornění uvidíte kdo vám ji poslal spolu se začátkem zprávy. Zrovna tak se displej rozsvítí a ukáže nepřečtené notifikace když telefon zvednete. Ambient Display však žádnou novinkou není, něco podobného jsme již dříve mohli spatřit například u Motoroly Moto X a sice pod názvem “Active Display”. Rozhodně však není na škodu, že se tato vychytávka dostala i do androidu v jeho nejčistší podobě.

ambient display

Spoustu uživatelů ale od aktivace této funkce nejspíš odradí její energetická náročnost. Na produktové stránce Nexus 6 na Google Play je totiž uvedeno, že aktivace Ambient Dipsplay u tohoto telefonu sníží pohotovostní dobu z původních 330h na 250h, což není zrovna zanedbatelné. Na druhou stranu, reálný vliv na baterii se teprve ukáže při každodenním používání a například uživatelům, kteří jsou zvyklí dobíjet telefon každý den by vyšší spotřeba vadit nemusela, pokud tedy neohrozí jeden den plného pracovního nasazení bez nabíječky.

ambient display baterie

Co říkáte na funkci Ambient Display? Byli byste kvůli ní ochotni obětovat část výdrže na baterii?

Zdroj: phoneArena.com, AndroidPolice.com.

Chcete se podívat na nejlepší telefony na trhu? Neváhejte a registrujte se!

registracehome

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)