Android 4.5 Lollipop se prý přiblíží desktopovým operačním systémům

android_45_lollipop_ico

Příští generace operačního systému Android s číslem verze 4.5 nebo 5.0 a pravděpodobným označením Lollipop se nejspíše ve mnoha směrech přiblíží desktopovým operačním systémům. Dle dosavadních zpráv představí Google novou verzi Androidu na vývojářské konferenci Google I / O, která proběhne 25. a 26. června. Zvěsti tvrdí, že nový mobilní operační systém přinese některé funkce desktopových systémů na chytré telefony a tablety. Takřka jistý je redesign uživatelského rozhraní, který potvrzuje únik řady snímků obrazovek inovovaných aplikací. Nové UI je na veřejnosti známo jako Project Hera, přičemž na našem webu jsme o všech dosavadních únicích podrobně informovali. Hera v podstatě představuje úsilí společnosti Google sjednotit uživatelské zkušenosti systému Android, prohlížeče Chrome a Vyhledávání na všech zařízeních s Androidem.

Projekt se primárně zaměřuje na uživatele, kteří používají Vyhledávání Google a aplikace v prohlížeči Chrome. Očekává se, že součástí bude implementace HTML5 aplikací, které umožní uživatelům používat jiný způsob multitaskingu v oknech. Projekt byl inspirován Ubuntu Edge a jeho cílem je usnadnit přechod z mobilního telefonu na desktop. Další zprávy uvádějí, že nová verze operačního systému dovolí uživateli spustit úlohu na počítači, poté ji pozastavit a nechat jako úkol, který bude následně dokončen na chytrém telefonu. Google navíc údajně plánuje facelift svého hlasového asistenta, který by se měl více přiblížit konkurenční Siri z iPhonů.

Očekává se, že Android 4.5 Lollipop bude také lépe podporovat procesory a grafické akcelerátory telefonů, což je důležité především s ohledem na blížící se přechod na 64bitové čipy, jež by měly přinést ještě vyšší stabilitu a plynulost. Stranou prý nezůstane asi nejpalčivější problém Androidu – bezpečnost. Lollipop by měl klást mnohem větší důraz na zabezpečení proti mobilním hrozbám.

Zdroj: Christian Today.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)