Aktualizace aplikace Hangouts sjednocuje SMS a chat

hangouts_ico

Aplikace Google Hangouts pro Android dostává významnou aktualizaci na verzi 2.1.075, jejímž hlavním přínosem je sjednocení SMS konverzací a chatů se stejným kontaktem. K dispozici je tak dlouho očekávaná funkce, kdy odesílatel může přepínačem zvolit, zda má být text odeslán jako klasický chat, nebo formou textové zprávy. Oba typy zpráv lze graficky odlišit, takže by mělo být na první pohled patrné, jakým způsobem konverzace probíhala.

Kromě toho update přináší zjednodušený seznam kontaktů se dvěma hlavními sekcemi pro kontakty z telefonu a lidi, se kterými jste komunikovali skrze Hangouts. Dalšími novinkami jsou widget na domovskou obrazovku a celkové vylepšení výkonu, včetně videohovorů.

Aktualizace aplikace Hangouts sjednocuje SMS a chat Aktualizace aplikace Hangouts sjednocuje SMS a chat

Seznam novinek v Hangouts 2.1.075

  • Sloučené konverzace: SMS a chaty na Hangoutu se stejným příjemcem jsou nyní sloučeny do jedné konverzace. Pomocí přepínače můžete určit, zda chcete zprávu odeslat přes Hangouts nebo SMS a různé typy zpráv bude snadné rozeznat díky grafickému odlišení. Pokud by vám tento režim nevyhovoval, můžete se snadno vrátit k původnímu rozdělení na chaty a SMS.
  • Zjednodušený seznam kontaktů: dvě hlavní sekce rozdělují kontakty z telefonu a příjemce, se kterými komunikujete přes chat, což by mělo přispět ke snadnější navigaci.
  • Widget na domovskou obrazovku pro rychlý přístup k vašim nedávným rozhovorům.
  • Zlepšení výkonu, kvalitnější videohovory a lepší spolehlivost při práci se SMS a MMS.

V českém Obchodě Play je zatím (dnes 8:00) k dispozici starší verze 2.0.303, takže buď budete muset počkat, než Google uvolní update i pro náš region (předpokládáme, že se tak stane v průběhu tohoto týdne), nebo si můžete stáhnout instalační balíček přes následující odkaz (v takovém případě je ale nutné mít povolenou instalaci aplikací z alternativních zdrojů) – velikost souboru je 14,2 MB.

Hangouts
Hangouts

Zdroje: Droid Life, Phandroid, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek