Menu

Aktualizace aplikace Hangouts sjednocuje SMS a chat

Aplikace Google Hangouts pro Android dostává významnou aktualizaci na verzi 2.1.075, jejímž hlavním přínosem je sjednocení SMS konverzací a chatů se stejným kontaktem. K dispozici je tak dlouho očekávaná funkce, kdy odesílatel může přepínačem zvolit, zda má být text odeslán jako klasický chat, nebo formou textové zprávy. Oba typy zpráv lze graficky odlišit, takže by mělo být na první pohled patrné, jakým způsobem konverzace probíhala.

Kromě toho update přináší zjednodušený seznam kontaktů se dvěma hlavními sekcemi pro kontakty z telefonu a lidi, se kterými jste komunikovali skrze Hangouts. Dalšími novinkami jsou widget na domovskou obrazovku a celkové vylepšení výkonu, včetně videohovorů.

Aktualizace aplikace Hangouts sjednocuje SMS a chat

Aktualizace aplikace Hangouts sjednocuje SMS a chat

Seznam novinek v Hangouts 2.1.075

  • Sloučené konverzace: SMS a chaty na Hangoutu se stejným příjemcem jsou nyní sloučeny do jedné konverzace. Pomocí přepínače můžete určit, zda chcete zprávu odeslat přes Hangouts nebo SMS a různé typy zpráv bude snadné rozeznat díky grafickému odlišení. Pokud by vám tento režim nevyhovoval, můžete se snadno vrátit k původnímu rozdělení na chaty a SMS.
  • Zjednodušený seznam kontaktů: dvě hlavní sekce rozdělují kontakty z telefonu a příjemce, se kterými komunikujete přes chat, což by mělo přispět ke snadnější navigaci.
  • Widget na domovskou obrazovku pro rychlý přístup k vašim nedávným rozhovorům.
  • Zlepšení výkonu, kvalitnější videohovory a lepší spolehlivost při práci se SMS a MMS.

V českém Obchodě Play je zatím (dnes 8:00) k dispozici starší verze 2.0.303, takže buď budete muset počkat, než Google uvolní update i pro náš region (předpokládáme, že se tak stane v průběhu tohoto týdne), nebo si můžete stáhnout instalační balíček přes následující odkaz (v takovém případě je ale nutné mít povolenou instalaci aplikací z alternativních zdrojů) – velikost souboru je 14,2 MB.

Hangouts
Verze2.0.303
VelikostLiší se dle zařízení
2.3+


Zdarma

 

Zdroje: Droid Life, Phandroid, Android Headlines.

 

Komentáře

brichzinj

z aplikace
22.4.2014 8:35

Nexus 4 ráno aktualizováno.

Nawigator

z aplikace
22.4.2014 9:01

Nexus 5, dnes v 9:00 aktualizováno

Jerry

Jerry

22.4.2014 9:06

Nic to nemění na tom, že tato aplikace je tragicky nepoužitelná.
Jsem zvědav, kdy ti ichtylové konečně udělají tak triviální věc, jako že přidají alespoň tu tečku o stavu kontaktu (tedy zda je online nebo offline) i do vlákna konverzace (jak mám pak jinak proboha poznat, zda poslat SMS nebo hangout??). Tipuju, že tento programátorský oříšek vyřeší tak ve verzi 20….

Stejně jako zcela utopené odhlášení někde v menu nastavení (navíc bez možnosti nastavení stavu).

Kdejaký garážista dokáže napsat lepší chatovací program než Google…

MT

MT

22.4.2014 9:06

Já aktualizoval na 2.1.075 už dneska v 6:00 :) mám N4, stock.

KejPi

KejPi

22.4.2014 9:31

Nechapu, proc to automaticky neposila hangout misto SMS, pokud je ten druhy online.

Ivo Rundt

z aplikace
22.4.2014 9:35

Zrovna včera mě Hanghouts vypekl, používám ho i na SMS a dosud jsem s tím neměl problém. V domnění, že posílám sms, odešel hanghout a já marně čekal na odpověď (proti strana má hloupý telefon). Takže já aktualizaci jen vítám.

JDB

JDB

22.4.2014 9:36

Souhlasím s Jerry. Používám tuto appku často, zatím jen pro Hangouts. Aplikace by měla být přehlednější, možnost vidět kdo Hangouts používá a kdo ne, kdo je online, lepší správa konktaktů atd.

cajmen

z aplikace
22.4.2014 10:08

Jerry, KejPi: obavam se, ze ze strany Googlu nejde o neschopnost, ale o soucast dlouhodobe planovane strategie a vsemoznych priprav na budoucnost.
..nepsalo se prece nekde, ze chce Google vstoupit i na pole mobilnich operatoru?
Google vi moc dobre co a proc dela, jen nam se to casto nehodi..

Alexander Stick

z aplikace
22.4.2014 10:23

Tady jsou snad vsichni kouzelnici a cely svet je blbej. At ctu na jakemkoliv svetovem webu tak vsichni akorat spekuluji, komentare jsou plny nedockavcu na novy hangouts, v Play je stale verze 2.0, ja mam nexus 5 a porad nic nemam. Ale prijdu sem a uz to ma kazdy druhy? Bud kecate nebo mi teda prozradte jak jste se k aktualizaci dostali?

Jerry

Jerry

22.4.2014 10:30

cajmen: No nevím, co za taktiku je udělat tak tragickou aplikaci, že ačkoliv spousta mých přátel má gmail, takže google account, tak hangouts používá 1 (a to po dlouhé masáži z mé strany). Zato opravdu použitelný Whatsapp asi 20….

Přitom by BOHATĚ stačilo prostě Whattsapp okopírovat. Mezi kontakty bych viděl pouze ty lidi, kteří mají Hangouts a používají jej a ted po sloučení se SMS jasně zobrazit, kdo je online, kdo offline. A pokud je online, tak automaticky poslat zadara přes Hangouts s tím, že dostanu potvrzení o doručení.

A taky dát tam aspon stav “away”, protože když se nemůžu jen tak odhlásit, lidi zvyklé na chat dost mate, že jsem ve 2 ráno online a pak se mě snaží třeba kontaktovat, i když dávno spím….

Ale to chci asi moc…

BrakeZ

z aplikace
22.4.2014 10:46

Jerry: Naopak! Diky bohu, že se automaticky neodesílá hangout místo sms, pokud je uživatel online… Sms mám zadarmo, takže preferuji v 95% případů právě sms.. Hangouts si většina mých známých nekontroluje nebo si nevšimne.. Sms si všimne každý… A pokud se podíváte na tarify ve světě, tak sms zdarma už jsou i v úplně základních tarifech… Zrovna jsem si zjišťoval jaký tarif si pořídit na cestu do USA a všechny tarify už obsahují sms zdarma do všech sítí… Takže nějaké automatické přepínání na Hangouts využije maximálně tak náš malý státeček, kde máme předražené operátory… Z globálního hlediska by to ale určitě nebyl dobrý nápad…
Samozřejmě je ale pravda, že by tam mohli nějakou takovou funkci zabudovat v nastavení, ale asi nechtějí riskovat případné zmatky uživatelů… Aplikace od Googlu se snaží být co nejpřímočařejší..

Alexander Stick

22.4.2014 10:51

Ted jsem to (Jedině přes APK) aktualizoval a pořád je to stejný, jediný v čem je to jiný je že teď mezi tim jestli to chci poslat pře hangouts nebo sms si můžu vybrat při psaní zpravy u kontaktu který se teď sloučily (Dělám si srandu, musíte to taky udělat ručně!) Tak proboha v čem je to teda lepší? Stejně to musíte přepínat ručně. Pořad to není schopne fungovat jako iMessage kdy to automaticky pozna jestli kontakt na druhe straně má taky iMessage a jestli ano tak taky to jestli je připojen k netu, podle toho se potom rozhodne jestli poslat SMS nebo iMessage zadarmo a uživatel se nemusí o nic starat.

Jerry

Jerry

22.4.2014 10:52

BrakeZ: Tak ve chvíli sloučení SMS a Hangouts do jedné aplikace ten argument s nekontrolováním přece odpadá. Většina tvých známých by slyšela stejný příchozí zvuk zprávy a otevřela stejnou aplikaci. Bez podrobného zkoumání možná ani nebudou tušit, jak je ta zpráva poslaná.

Každopádně volba v nastavení “Posílat automaticky přes Hangout, pokud je uživatel online” ANO x NE bych bral jako samozřejmost….

Fantomasmag

Fantomasmag

z aplikace
22.4.2014 10:52

Škoda, že nepřidali ořez diakritiky před odesláním SMS.

misugen

misugen

22.4.2014 10:56

A co takhle funkce “obnovení skrytého kontaktu”, ta asi pořád chybí, hm?

Kuki

z aplikace
22.4.2014 12:07

skrytého kontaktu?

koudas

koudas

z aplikace
22.4.2014 12:11

super, doufam ze appku trochu vyladili, prislo mi ze je zoufale pomala ( mam NOTE2) , hojne ji pouzivam na skupinovy chat , sms/hangout jsem nezkousel, a zatim to nepotrebuji

PidaKryca

z aplikace
22.4.2014 12:27

proč pořád všichni ignorují dual sim? nejde přepínat mezi simkama… takže pro mě nepoužitelný…

misugen

misugen

22.4.2014 12:31

Kuki … Ano, kontakty v Hangouts jdou “Skrýt”, ale obnovit jednou skrytý kontakt zpět nejde. Aspoň já nevím jak. Pokud to jde, tak sem s radou jak na to. ;-)

Jathro

Jathro

22.4.2014 13:56

Až to bude umět psát bez diakritiky, tak snad. SMS mám zadara, tak je mi Hangout SMS stejně kuprdu :-)

BrakeZ

z aplikace
22.4.2014 14:06

Jerry: Právě že neodpadá, jelikož téměř nikdo z mých známých nepoužívá hangouts jako sms aplikaci… A to buď z důvodu, že jsou zvyklí na základní sms appku, ale někteří mají dokonce hloupé hloupé telefony nebo mají iPhone… Zároveň ale většina používá Google účet, takže jsou třeba na pc neustále přihlášení a jsou tedy online na hangouts, ale fyzicky u počítače často nejsou, proto je pro mě důležité, aby to posílalo sms…. Tohle by fungovalo v ideálním světě, kde by všichni měli android, mobilní internet a využívali by hangouts jako sms aplikaci :-)

V0J7A

V0J7A 0

z aplikace
22.4.2014 14:17

Na Nexus 7 aktualizováno už včera (z Google Play).

Kuki

z aplikace
22.4.2014 15:31

misugen – jo takhle….dík aspoň vim co nedělat.:)

Jindra

Jindra

22.4.2014 16:05

to je dívný, že všichni aktualizují až ted. Já jsem aktualizoval před 5 dny, (LG G2)

Palec

Palec

23.4.2014 16:03

Už to tu jistě zaznělo mockrát, ale zopakuju “zlatý Talk” :) Hangouts je konina, která není vůbec uživatelsky přívětivá. Takže na SMS mám Textru a na Gtalk IM+, kde jsou aspoň vidět statusy.

grid

grid

24.4.2014 10:51

Statusy už jsou vidět, ale kravsky. Jen v tém tabulce se všemi kontakty.
Také nechápu, proč nejde posílat malé soubory, třeba dokumenty do 600kB by stačily.

skryty

skryty

26.4.2014 2:28

Dovedl by někdo poradit, jak vrátit zpět skrytý kontakt v Hangouts? Je to pro mě dost důležité. Na začátku jsem si nějaké kontakty skryl, a teď bych potřeboval je obnovit do seznamu a nikde jsem nezjistil, jak? Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Lucie

Lucie

26.4.2014 17:40

Dobrý den, sms tedy normálně přes tuhle aplikaci platím?

albion66

5.6.2014 6:09

Dnes aktualizace aplikace, konečně lze zobrazit skryté kontakty. Rok jsem čekal na tuto funkci. Skrýt bylo možné, vrátit zpět ne, maso. Nicméně už na to v google přišli jak to opravit.:-)

Riccardo

Riccardo 0

11.7.2014 16:47

Root telefonu a uninstall this ****. :)

stana

stana

1.3.2015 11:53

Zajímalo by mne zda Hangouts mohu z telefonu odebrat a nepoškodí se nebo něco nebude v tel. fungovat,Já ho nepoužívám a neznám z mých vrstevníků /jsem již starší / nikoho kdo ho používá .Děkuji

RSS (komentáře k článku)