Vyšla aktualizace Androidu LMY48M pro Nexus 4, 5, 6, 7, 9 a 10

nexusy_ico

Google vydal v noci na dnešek tovární obrazy s novou verzí Androidu 5.1.1 pro zařízení Nexus 4, 5, 6, 7 (2013 Wi-Fi), 9 (Wi-Fi a LTE) a 10. Konkrétně se jedná o sestavení s číslem LMY48M, označované jako Android 5.1.1 r15. Pro Nexus Player je k dispozici sestavení LMY48N.

Následně se ukázalo, že obraz pro Nexus 6 nefunguje na všech verzích tohoto zařízení – Google totiž vydal další dva soubory ke stažení: sestavení LVY48F pro model projektu Fi a LYZ28K pro Nexus od amerického T-Mobile.

Vyhledávací gigant tak naplňuje svůj dřívější slib, podle kterého bude vydávat aktualizace v měsíčním cyklu. Nejnovější Android nepřináší dle dostupných informací žádné nové funkce, pouze opravuje nalezené chyby a zlepšuje výkon a stabilitu. Předchozí významnou aktualizaci LMY48I vydal Google na začátku srpna a zalepil v ní vážnou bezpečnostní díru Stagefright (viz Google lepí díru, vydává aktualizaci LMY48I pro sedm Nexusů), která umožňovala infiltraci škodlivého kódu do telefonu/tabletu bez vědomí a jakékoli akce ze strany uživatele.

Pro Nexusy vyšla aktualizace Androidu LMY48M Pro Nexusy vyšla aktualizace Androidu LMY48M

Kde stáhnout nejnovější Android LMY48M?

Tovární obrazy můžete stáhnout z následujících odkazů:

Postup instalace najdete ve článku Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA!

Zdroje: Android Police, Nexus Factory Images.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)