Akriveia Viking Smartwatch: Perfektní kombinace chytrých a analogových hodinek

chytre hodinky akriveia viking

Na Kickstarteru se před několika dny objevily zajímavé hodinky s názvem Akriveia Viking. Kampaň uspěla, protože požadovanou částku autoři vybrali velmi rychle. Hodinky jsou zajímavé v tom, že kombinují analogovou a chytrou část. Čím dále dokázaly hodinky zaujmout?

Akriveia Viking jsou zajímavé hybridní hodinky z Estonska

Za novinkou stojí start up z Estonska. Kampaň na crowdfundingové stránce Kickstarter byla spuštěna v minulém týdnu. Nyní již má společnost Akriveia požadovanou částku a přitom zbývá ještě 52 dní do konce kampaně. Po konci kampani už by nemělo trvat dlouho dodání. Podle vyjádření šéfa společnosti už mají hodinky připravené a peníze potřebují jen na výrobu hodinek a distribuci. A na co tedy uživatelé můžou přispět?

Hodinky mají klasické analogové ručičky, ale zároveň i dotykový displej. Dokážou měřit základní fitness funkce jako jsou kroky, kalorie, uběhnutou vzdálenost apod. Výsledky se následně posílají do mobilní aplikace. Chybět nebude ani monitorování srdečního tepu anebo spánku. Dále budou hodinky upozorňovat na notifikace z telefonu. Dále se slibují aplikace jako počasí, stopky a funkce jako upomínky, ovládání hudby apod.

Akriveia Viking Smartwatch

Akriveia Viking Smartwatch

Dotykový displej má velikost 1,22 palců a rozlišení 240 x 240 pixelů, baterie má kapacitu 200 mAh. Slibuje se výdrž na jedno nabití až 3 dny. V analogovém režimu 30 dní. K dispozici jsou dvě tlačítka pro rychlejší ovládání. V neposlední řadě hodinky splňují voděodolnost 3ATM. Dostupnost těchto hodinek se očekává v dubnu 2019. Pokud tedy vše půjde podle plánu. Cena je 199 dolarů, v přepočtu 4 500 tisíce. V rámci kampaně na Kickstarteru se dají pořídit za zvýhodněnou cenu 169 dolarů, tedy cca 3 800 Kč.

Jak se vám líbí hybridní hodinky Akriveia Viking?

Zdroj: kickstarter.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)