TOPlist

Nejen zabezpečení. AJAX už se pustil i do osvětlení či kontroly vzduchu

AJAX novinky vypínač LightSwitch senzor LifeQuality detektor FireProtect 2

Společnost AJAX, která je známá díky velmi kvalitnímu systému a produktům chytrého zabezpečení, představila před několika hodinami několik významných novinek. A to jak na poli hardwaru, tak i ve svých aplikacích pro mobily i počítače. Doslova největší novinkou je Safer Pod S1, venkovní „věž“ s kamerami a sirénami pro hlídání prostoru. Nicméně tu si běžný uživatel domů nepořídí, tak se věnujme drobnějším produktům.

Ajax Security System
Ajax Security System

První na řadu přišel senzor LifeQuality, který si klade za cíl zejména hlídat hladinu CO2 v místnosti a uživatele chránit před situacemi, při kterých by se mu kvůli vydýchanému vzduchu například hůře pracovalo či přemýšlelo. Měří ale také teplotu a vlhkost. Hodnoty oxidu uhličitého jsou nově zobrazovány také v aplikaci. V případě chytré automatizace může tato novinka vysílat například instrukce pro klimatizaci.

Ajax LifeQuality: smart air quality monitor with CO2 sensor

Ajax LifeQuality: smart air quality monitor with CO2 sensor

Druhou hmatatelnou produktovou novinkou pro domácnosti je dotykový (i když ne nutně) vypínač LightSwitch. Bude netradičně k dostání v osmi barvách, což se u AJAXu vymyká zvyklostem, a nabídne šikovné propojení mezi klasickými přepínači a obyčejnými dotykovými tlačítky. Při dotyku dokáže zavibrovat a zablikat, čímž potvrzuje interakci. Sahat na něj ale vlastně ani není potřeba. Stačí se přiblížit na 15 milimetrů. Nový vypínač má také decentní noční podsvětlení. Dá se modulovat až do délky čtyř kusů.

Ajax LightSwitch: a touch switch for your comfort

Ajax LightSwitch: a touch switch for your comfort

Dále se ukázala také nová chytrá zásuvka Socket Plus (type G), nicméně jen s koncovkou pro Spojené království. Zajímavější jsou další dva produkty, které zapadají do ochrany nemovitosti. Prvním je vodní ventil WaterStop, který dokáže velmi rychle vypnout či zapnout přívod vody. A nakonec byl uveden také detektor FireProtect 2, který umí v různých verzích rozpoznat kouř, vysoké teploty a oxid uhličitý.

Ajax FireProtect 2: accurate fire detector through interferences

Ajax FireProtect 2: accurate fire detector through interferences

Všechny uvedené produkty se dorozumívají přes bránu a komunikační systém Jeweller. Na trhy vyrazí všechny zmíněné novinky ještě před koncem roku 2022. Co se týká aplikace, tak ta si po letech vysloužila kompletní redesign a nové funkce. Novinkou je například inteligentní řazení přidaných zařízení…

AJAX novinky vypínač LightSwitch senzor LifeQuality detektor FireProtect 2 aplikace

Která AJAX novinka vás zaujala nejvíce?

Zdroj: AJAX

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)