AIDA64: Aplikace, která o vašem telefonu prozradí vše

Computer_chips_circuits_boards

Informace o našich přístrojích mohou být rozhodně užitečné. Ne vždy se však dají snadno získat, především pokud se jedná například o senzory nebo podrobné informace o displeji. Právě pro tyto případy je zde připravena aplikace AIDA64, která nám umožní snadné získání výše zmíněných informací. Ocenit navíc můžeme jednoduchost, na kterou vývojáři vsadili. Díky několika kliknutím se tak snadno přeneseme na příslušnou obrazovku nabízející podrobný výpis všech hardwarových komponent nacházejících se v těle nejen našeho telefonu.

AIDA64 - logo

Hodinky a tablety nejsou výjimkou

Jak již bylo řečeno, aplikace není určena pouze pro chytré telefony. Podrobné informace o hardwaru totiž pomocí ní budeme moci vyčíst také z tabletů nebo dokonce chytrých hodinek. Zejména podporu hodinek můžeme ocenit, neboť informací o nich bývá obecně méně.

Aplikace AIDA64 vznikla jako odnož programu EVEREST a zprvu byla dostupná pouze pro PC. Za několik let své existence si vysloužila velkou oblibu a širokou uživatelskou základnu. Port na další zařízení se tak stal dalším logickým krokem.

Jestliže si tedy nejste naprosto jisti výbavou vašeho přístroje, postačí vstoupit do obchodu Google Play a aplikaci nainstalovat. S její pomocí bude zjištění přesného hardwaru snadnou záležitostí, která nám zabere jen několik málo chvil.

g_watch_gold_transparent_shot

V jednoduchosti je krása

Jak již zaznělo v úvodu, vývojáři aplikace vsadili především na jednoduchost a uživatelskou přívětivost. Po spuštění AIDA64 se nám tak naskytne pohled na přehledné menu nabízející celou řadu položek. Během okamžiku tak snadno můžeme začít bádat po tom, jakou technologii využívá náš displej, v jaké kondici se nachází baterie nebo zjistit všechny aplikace, které jsou v našich přístrojích nainstalovány.

Jestliže patříte mezi zvídavé jedince a rádi máte každý kousek hardwaru svého přístroje dokonale pod kontrolou, je zdarma nabízená AIDA64 tou správnou volbou právě pro vás.

AIDA64
AIDA64

Využíváte aplikaci AIDA64 nebo jí podobnou?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)