TOPlist

Ace Screen Recorder: Když potřebujete natočit práci na smartphonu

ace-screen-recorder-nahledak

Možná jste se již setkali s tím, že jste potřebovali natočit svou práci na smartphonu. Nejčastěji se taková věc může hodit, když chcete natočit nějaký návod nebo postup ke zprovoznění nějaké funkce či třeba záznam herního gameplaye. Již od dob Androidu 4.4 to je možné. Potřebujete k tomu ale nějakou šikovnou aplikaci, třeba takovou, jakou je Ace Screen Recorder.

Ace Screen Recorder má co nabídnout

Ace Screen Recorder je jednoduchá a přehledná aplikace, jejíž účel je nad slunce jasný – zaznamenání dění na vašem smartphonu do videa. Na rozdíl od jiných aplikací se stejným zaměřením má ale tato mnoho zajímavých funkcí, které je možné využít. Můžete tak třeba natáčet do FullHD rozlišení, využít mikrofon telefonu či překrýt část obrazovky kamerkou smartphonu. Navíc je celá aplikace bez jediné reklamy, protože sami tvůrci aplikace je nenávidí. Pojďme se ale na aplikaci podívat trochu detailněji.

Po prvním spuštění aplikace budeme provedeni jednoduchými radami. Mimo jiné se dozvíme třeba i důležité upozornění, že jakýkoli příchozí hovor či notifikace bude při spuštěném natáčení zaznamenána. Jakmile úvodních pět obrazovek projdeme, přidá se nám na plochu jednoduchý ovládací panel. Ten si můžete přesunout, kam se vám bude hodit, a nebude překážet.

Nastavení a možnosti aplikace

Jako první zamíříme do nastavení. V něm vidíme první sekci nazvanou „Video options“, tedy nastavení samotného videa. Nastavit zde můžeme třeba zmiňované rozlišení. Standardně je nastaveno 720p, můžete ho ale navýšit až na 1080p, tedy FullHD. Nechybí ani nastavení orientace obrazovky, které můžete mít zamknuté do režimu na výšku, na šířku či na automatické rozpoznání. Dále je možné nastavit kódování videa, s tím si ale většinou nemusíte nijak lámat hlavu. Většinou necháme nastavenou výchozí hodnotu. Položka Framerate pak určuje kolik snímků za sekundu bude mít výsledné video. Zde je ale třeba upozornit, že čím více snímků za sekundu požadujete, tím větší bude požadovaný výkon grafického čipu. Poslední položkou v nastavení videa je datový tok, tedy „bitrate“. Ten přímo ovlivňuje výslednou kvalitu a velikost videa. Samozřejmě v poměru „čím vyšší bitrate, tím větší a kvalitnější výsledek“.

Následuje položka pro nastavení audia. Ta je velice strohá, jelikož obsahuje jedinou možnost, a to záznam videa z mikrofonu smartphonu. Tuto funkci ale vítáme, protože mnoho jiných aplikací se stejným zaměřením ji postrádá.

Posledním oddílem v nastavení jsou tzv. „Další nastavení / Other options“. Zde můžete nastavit možnosti fotoaparátu, kdy například zamknete možnou změnu přední/zadní kamerky během natáčení nebo velikost jejího náhledu ve videu. Také zde můžete nastavit tří sekundový odpočet do startu nahrávání videa. Můžete tak tedy v klidu stisknout tlačítko pro záznam a ještě se v klidu nadechnout před úvodním pozdravením vašich diváků. Pokud byste nechtěli zastavovat natáčení stisknutím tlačítka na ovládacím panelu, můžete využít funkce ukončení záznamu po zamknutí displeje. A pokud točíte návody, hodit se může i zobrazení dotyků na obrazovce.

Poslední funkční položkou v nastavení je „Unlock all options“, čili odemčení všech možností nastavení. Po stisknutí tlačítka budete mít možnost zakoupit upgrade za 32,99,- Kč, jenž vám odemkne poslední zbývající položky nastavení. Za pár korun tedy můžete získat navíc funkce rychlých akcí v rozích displeje nebo třeba možnost výběru složky, do které se videa ukládají.

Provoz aplikace a funkce v praxi

Vrátíme se tedy na začátek, na ovládací panel. Úplně nahoře vidíme červené tlačítko pro zahájení nahrávání. Pod ním pak tlačítko s ikonou galerie. Po jeho stisku se dostanete mezi nahraná videa (samozřejmě jen na ta natočená touto aplikací). Třetí ikonkou je nastavení, které jsme si již prošli. Čtvrtou ikonkou s piktogramem fotoaparátu spustíte náhled fotoaparátu, který si jednoduchým tahem můžete přesunout kam je libo. Jednoduchým tapnutím na náhled pak přehodíte přední kamerku za zadní a opačně. Posledním tlačítkem už je jen tlačítko pro ukončení aplikace.

Ace Screen recorder

No a nyní se podívejme, jak takový záznam může vypadat:

Ace Screen Recorder: Ukázka nástroje pro záznam obrazovky

Ace Screen Recorder: Ukázka nástroje pro záznam obrazovky

Po dokončení nahrávání naleznete natočené video v již zmíněné galerii. Zde můžete video smazat, sdílet, ale také nastříhat do požadované délky či vystřihat nepovedené části záznamu. Aplikace Ace Screen Recorder je tedy jednoduchým, ale ultimativním nástrojem pro tvorbu záznamů obrazovky na vašem smartphonu.

Podle nás si její tvůrci (kteří mají na svém kontě i populární aplikaci DroidCam) rozhodně zaslouží příspěvek ve formě třiceti korun i v případě, že funkce navíc nevyužijete.

Ace Screen Recorder w facecam
Ace Screen Recorder w facecam

Co si o aplikaci Ace Screen Recorder myslíte vy? Využijete ji někdy? Nebo používáte nějakou alternativu? Znáte ještě lepší aplikaci, než je tato zmíněná? Podělte se v diskuzi s dalšími čtenáři.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)